Vezë të ziera turshi

On Thursday, September 12th, 2013

Vezë turshi,

Nevojiten

6-vezë të ziera mire(numri varet nga ju)
1 filxhan lëng  panxhari
1/2 filxhani uthull
1 qepë të vogël
3 thelpinjë hudhër
1 lugë çaji kripë

Përgaditja

Vezët zihen mirë i qërojmë me kujdes që të mos prishen, i vendosim bukur në një kavanoz të përshtatshëm.Në një tigan të vogël,hedhim lëngun e panxharit, uthullën, kripën, qepët e copëtuara dhe hudhrën hollë dhe tërësisht i ziejmë për 10 minuta.
Pas ftohjes së lëngut hedhim në kavanoz mbulohet mirë me kapak .Kavanozin e lëjmë në frigorifer dhe pas tri ditësh mund të servohet.

 

Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>