Tortë për krishtlindje me fruta dhe arra

On Thursday, November 22nd, 2018

Torta e Krishtlindjeve është një tortë super e shijshme, e mbushur me fruta të thata dhe arra që do të pëlqehen nga njerëz nga të gjitha grupmoshat.

Christmas Fruit and Nut CakePërbërësit për tortën e Krishtlindjeve:
Boronica të thata – 1/3 filxhan
Rrush të thatë i zi- 1/3 filxhan
Rrush të thatë i bardhë- 1/3 filxhan
Hurma- 1/3 filxhan
Verë – 1/2 filxhan
Gjalpë të pakripur – 1/2 filxhan (1 shkop / 8 tbsp në temperaturën e dhomës)
vaj bimor – 1/2 filxhan
Sheqer i ngjyre kafe- 3/4 filxhan
Melasë(karamel) – 1/2 filxhan
Qumësht – 3/4 filxhan
Pluhur për pjekje – 2 lugë ushqimi
Portokalli portokalli – 1 1/2 lugë ushqimi
Ekstrakt vanilje – 1 lugë ushqimi
Kripë – 1 lugë ushqimi
Vezë – 3
Të gjitha miell qëllimi – 3 1/2 filxhan
Lëng portokalli – 1/4 filxhan
Bajame të prera – 1/2 filxhan
Shqeme copëtuar – 1/2 filxhan

Hapat për të përgatitur tortën për Krishtlindje

Hapi I

Një javë para pjekjes, përzieni së bashku boronicat e kuqe, rrushin e terur dhe hurmat në një kavanoz. Hidhi 1 gotë verë. Mbylleni dhe vendoseni në frigorifer. (1/2 e filxhanit të verës të përmendur në recetë është nga shtrydhja e frutave)

Hapi II

Ngroheni furrën paraprakisht në 180 gradë celsius. Tiganin per pjekje e lyejmë me gjalp.
Pjekim bajamet dhe arrat indiane derisa të marrin një aromë të këndshme. Vendoseni mënjanë.

Hapi III

Në një pjatë, shtoni gjalpë, sheqer, melasë(karamel), kripë dhe e tundim së bashku derisa të bëhet një masë e kajmaku.
Shto vezë dhe tundeni dersa te perzihet masa.
Tani shtoni verën, pluhurin e pjekjes, ekstraktin e vaniljes, lëngun e portokallit, çajin e portokallit, qumështin dhe përziejeni atë.
Shtoni miellin me qëllim dhe llokoçisni përsëri. Mos e përzieni tepër.
Vendoseni palë palë në fruta të thata, arra të pjekura.

Hapi III

Lyjeni tiganin lehtë me buter.
Piqeni për 50 deri 70 minuta ose derisa të merr ngjyrë të kënaqshme. Mund ta perdorni thiken ta fusni deri sa te jetë e pastër per ta ditur nese është pjekur. Koha e pjekjes mund të ndryshojë në varësi të madhësisë së tiganit.
Lereni të ftohet të paktën 10 minuta edhe para se të largoni duke permbysur tortën nga tigani.
Ëmbëlsira e Krishtlindjeve është e gatshme. Shërbeni dhe kënaquni.
Gëzuar Krishtlindjet dhe festat e fundvitit!

Christmas Fruit and Nut Cake

Christmas Fruit and Nut Cake

Christmas Fruit and Nut Cake

Tags: ,
Posted in Kuzhina, Shendeti
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>