Tortë Luledielli e Artë

On Friday, September 6th, 2013

Pastë pudre (maja) – 500 g
 vezë – 2 copë
Halva (luledielli) – 250 g
Arra – 100g
Kajsi të thata – 100 g
Çokollatë e zezë – 100 g
Gjalpë – 50 g
Miell Gruri – 50 g

Përgatitja e mbushjes.Coptojmë Imët arrat, halvën, gjalpin, përziejmë mirë.

Mblidhim brumin, prejmë nga dy qarqet ne diametër të dëshiruar.

Raundi i parë shtrijmë brumin në një fletë pjekje, mbushjen e vëmë mbi të.

Pjesën tjeter e vëmë përmbi, shtypni në mënyrë të vendosur në mes.

Pritini brumin dhe fletët në formë lules i bashkëngjitni mbi tortë në diametër.

Pastaj fletët e lulediellit i lyejmë me të verdhë veze. Kulaçin Pjekim në 200 gradë 20-25 minuta.

Tortës së përfunduar përmbi shtojmë kajsi të thata të copëtuara

Shkrihjmë çokollatën, shtrydhim përmbi ne një leter në formën e pikave te farave të madhësisë së ndryshme, dhe e ftohim në frigorifer.
Vendosim çokollatën në qendër që të duken sikur të farat e lulediellit.

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>