Tortë Gjermane me mollë (Apfelkuchen)

On Tuesday, April 29th, 2014

4 molla të qëruara në feta 

2 filgjona sheqer

2 filgjona miell 

1 lugë. pluhur pjekje

1/2 lugë. soda buke ose pluhur pjekjeje

1 lugë qaji krypë

2lugë kanellë

3 vezë

1/2 filgjoni vaj arre (ose vaj canola)

Marim një tepsi për pjekje e lyejmë me margarinë

Marim një enë dhe i prejmë mollët në feta i përziejmë me sheqer dhe i lëjmë mënjanë

3I përziejmë miell, pluhur pjekje, sode buke, kripë, dhe kanellë.

Shtojmë vezët dhe i përziejm me mollë

Shtojmë vajin e arrës në përzierjen me mollë

Hedhim përzierjen e miellit në përzierjen me mollë dhe i përziejm së bashku

Derdh përzierjen e përgatitur në tepsi , dhe pjekim në 250 gradë për 50-55 minuta përafërsisht.

Pas pjekjes e ftohim për 15 minuta, e rrollutojmë anasjell mbi një pjatë për ta  shërbyer, ndërsa,Kur të ftohet plotësisht,shtojmë  sheqer pluhur përmbi.

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>