Torte me Eurokrem

On Thursday, January 29th, 2015

Perberesit

 

  • 4ve
  • 12 luge sheqer
  • 12 luge vaj
  • 12 luge qumesht
  • 12 luge miell
  • 4 luge kakao+1pluhur paste(pecive)

Sherbeti

  • 1/2 liter qumesht
  • 10 luge sheqer
  • 1 pavllake(shmant)
  • 2 luge eurokrem

Perzihen te gjith perbersit dhe piqet ne temperature 200 grade per 15 minuta.Pastaj i qitet sherbeti i ftohet ngadale derisa ta pij krejt qumshtin.Pastaj lihet te ftohet dhe lyhet me masen me eurokrem dhe shmant.

torteme-eurokrem

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>