Topa me spinaq

On Monday, June 3rd, 2013

Nevojiten;

Nje pako spinaq nga frigoriferi (i ngrirë), e shkrijmë mirë dhe e -thajmë

 • 2 qepë të vogla,te copëtuar shumë imët(I grini ne një procesor ushqimi)
  ereza sipas deshires
 • 6 vezë,te rrahura
  1/2 gjalpë e shkrirë
  1/2 djathë lloji djathi qe ju preferoni
  2luge te vogla kripë
 • hudhër
  1 lugë piper i zi
 • Therrime te thara te bukes
  1. Përzierjme të gjithë përbërësit e kombinuar mirë.I bejeme ne forma  rrethi
 • topat e vogla me spinaq i vëmë  në një fletë per pjekje.
 • 2. Piqem në 250 grad për 20 minuta. Bëni rreth 60 topa.

 

 

 

 

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>