Posts Tagged ‘veshje te ndryshme.’

Veshje te ndryshme elegante

On Friday, August 30th, 2013
Veshje  elegante te kombinuara nga stiliste te ndryshme ,veqanersiht nga stilistja e njohur Eva ,jane modele te bukura qe na krijojne ide se si te kombinohemi kur kemi ndonje feste.       ...

Këshila se si te kombinohet ngjyra e verdhë

On Saturday, August 24th, 2013
 Shumë ngjyra janë konsideruar shpesh si kryesore, kështu që ngjyra e verdhë shumë shpesh vepron si një ngjyrë shtesë, pavarësisht nga fakti se ajo është një nga ngjyrat themelore. Kjo mund të jetë për shkak të faktit se shumica e modelisteve nuk e di se si të kombinohet ngjyra e verdhë dhe përpiqen që të e mbajnë larg nga veshja . Duke ...


Kombinime te veshjeve te ndryshme,modele te reja 2013

On Thursday, June 20th, 2013
 Jeni duke menduar për ftesen që keni marrë për mbrëmje ne aheng apo ndonjë festë tjeter,dhe ju keni plot dollapin me veshje dhe ende nuk jeni ne dijeni se si t,i kombinoni ato,tek ne qe ju informojme me moden me te re mund te gjeni kombinime te ndryshme te veshjeve fustne te shkurter apo te ...


Stile te kombinuara te veshjeve elegante

On Wednesday, May 15th, 2013
Stile dhe ide te ndryshme te veshjeve elegante per mbremjet verore ,ju sjellim disa modele fantastike qe jane te kombinuara me kepuce qanta etjera,uroj qe te beni zgjedhjen e duhur ,shikojeni disa nga ato.   ...

Stile te ndryshme te veshjeve Verore

On Thursday, April 25th, 2013
Dizajnuesit ose stilistet e modës krijojnë dhe prodhojne shume artikuj veshjesh. Por, me e rëndësishme është idea se qfare kombinimi te veshjes do te zgjedhni ju per veten tuaj.Ne ju ofrojme ide te ndryshme te dizajneve te ndryshme te modës qe ju ben te ndryshoni stilin tuaj ne stinen e Veres.           ...

Bizhuteri qe adhuron qdo femer

On Sunday, April 7th, 2013
Bizhuterite jane nje dhurate speciale per secilin nga ne. Ne vishemi ashtu siq deshirojme por eshte shume me rendesi edhe zgjedhja e bizhuterive qe na pershtaten me veshjet Pavaresisht kreativitetit qe shpesh here kalon edhe kufijte e imagjinates jeni ju qe zgjidhni aksesorin e pershtateshem. Ato vijne te shumellojshme, te medha dhe te vogla, me shkelqim ...

Veshje tradicionale shqiptare

On Monday, April 1st, 2013
Veshjet popullore, jane pa dyshim nje nga manifestimet me te fuqishme te kultures tradicionale. Ato jane trasheguese e transmetuese te shume elementeve, qe vijne nga lashtesia dhe nga koha e mesme, por jane njekohesisht edhe shprehje e marredhenieve kulturore me popuj te tjere gjate shekujve.Veshjet e rrafshit te dugagjinit jane nder me te pelqyerat nga ...