Posts Tagged ‘Kuzhina’

Tortë me Boronicë të kuqe dhe arra

On Tuesday, January 8th, 2013
    përbërësit:  Për tortë 2 gota miell  2 lugë kafeje pluhur për pjekje  1/2 lugë çaji kripë  Gjalpë 1/2 pjesë e pashkrirë (1/4 filxhan) filxhan e shkrirë   3 vezë 1 filxhan sheqer  1 lugë çaji vanilje  1/2 filxhan dhallë   1/2 lugë çaji lëvore portokalli e grirë imët(lëvorja e gjysë portokalli) 2 gota boronica të kuqe të  freskëta ...

Role me mish të grirë

On Saturday, January 5th, 2013
Për ata që nuk kanë shumë kohë për të humbur në kuzhinë, kjo është një nga ato receta që mund të bëhet lehtë. përbërësit.  2 1/2 filxhan çaji 2 karafil, hudhër, i grirë   1 qepë e mesme e copëtuar   1  kërcell,selino e copëtuar    1 karrote e mesme, e copëtuar    1/2 filxhan (çaji) majdanoz    1, 2 kg ...

Peshk Finger me susam në formë të qebapave

On Wednesday, January 2nd, 2013
PËRBËRËSIT:   1/2 kg peshk finger  1 lugë gjelle paste hudhër  2 lugë gjelle kos  1 lugë gjelle lëng limoni  1/2 lugë gjelle kripë  1 lugë gjelle chilli i kuq grimcuar  1 chilli i gjelbër lugë copëtuar  2 lugë gjelle miell 2 vezë,të rrahura 2 lugë gjelle fara te susamit të pjekur Mënyra e përgaditjes. E ...

Bukë pica me domate, spanaq dhe djath morcarela

On Thursday, December 20th, 2012
Përbërësit: 375gr miell gruri për brumë  25 maja g  1 lugë. sheqer  Rreth 2 1/2 gota ujë të vakët  1 lugë. kripë 1 lugë. vaj ulliri Mbushja: 500 gram Gjizë 250 g domate të ndara në gjysmë  150 g spanaq i grirë 100 g djathë morcarela  1 kungull i njomë i copëtuar  40 g parmesan i copëtuar Mënyra ...

Mënyra e përgaditjes së Shpagetit

On Tuesday, December 18th, 2012
Përbërësit:  250 gram spageti  1 lugë gjelle gjalpë  50 gram qepë, copëtuar imët  3 thelpinj hudhër, grimcuar imet, 200 gram e salcë domatesh 1/2 lugë çaji  rigon dhe borzilok, Kripë dhe sheqer të mjaftueshme për qoftët preje mishit Materiali për qofte:  250 gram mish te grire  1/2 lugë çaji piper dhe arrëmyshk Pluhur 1/3 lugë çaji ...

Sallate me Mango dhe Avokado

On Friday, December 7th, 2012
Për sallatë: 2 mango te  pjekur,te qëruar, vihenne pjte te copëtuar 1 Avokado e madhe,e qëruar, vuri  dhe e copëtuar 1 lugë lëng limonit 1 lugë gjelle lëng Tangerine 1 flete majdanozi i coptuar 2 lugë çaji vaj ulliri 1 lugë gjelle Susam i farës së zezë. kombinim i thjeshtë dhe sensacional, mango dhe avokado është një nga ...

Dardha të ziera.

On Sunday, December 2nd, 2012
6 Dardha  2 gota sheqer pluhur  2 gota me ujë 1.5 gota me lëng shege kanellë, karafil Dardhat qërohen(hiqet lëvorja) hollë.Marim një enë, pastaj shtojmë sheqerin pluhur, ujin , dhe në të shtonjme lëng shege dhe  i hedhim dardhat dhe i lëmë të zihen. Duke parë që dardhat janë zier,shtojmë pak  karafil dhe kanellë. Ndërkohë, i lëjme të zihen derisa ...

Patate ne formë të qofteve

On Saturday, December 1st, 2012
1kg patate  4 lugë miell,  250 g djathë feta  3 Vezë 1 tufë kopër Kripë dhe piper vaj Qërojmë patatet i gërryjmë në gërrysë .Shtojmë pak kripë i vëm në një enë. Shtojmë miellin,djathin,vezët e rrahura paraprakisht,kopërin e coptuar dhe pak vaj i përziejmë mirë.Masa duhet të jetë taman e trashë jo shum e hollë, ...

Tortë me mollë

On Saturday, December 1st, 2012
200 g gjalpë i butë 150 g sheqer  1 vezë komplet  1 qese sheqer vanilje  400 g miell 2 lug qaji  pluhur pjekje  800 g mollë  1 lugë gjelle kanellë Përgatitja: Nga gjalpi, sheqeri, vezët, sheqer vanilja, miellin  dhe pluhurin e pjekjes i përziejmë.  Formen e fituar e  ndajmë ne dy pjesë. Paraprakisht e nxejmë furrën në 180 gradë. ...

Bukë me rrush

On Wednesday, November 21st, 2012
Përbërësit e nevojshëm: 500 g miell, 30 g tharm, 1,5 dl qumësht, 220 g margarinë, 400 g sheqer pluhur, 15 g kripë,3 vezë,2 te verdha veze, 100 g rrush i thatë,lëvorja e një limoni një lugë rum. Mënyra e përgaditjes: Nga mielli,tharmi,vezët,njera lëvore e limonit,sheqeri dhe qumështi zihet brumi. Lihet 30 minuta të vijë. Prej ...