Posts Tagged ‘Kuzhina’

Si te pergaditni ne shtepi Gjem me domate

On Wednesday, July 31st, 2013
6 kg domate 3 kg sheqer ,6 pako sheqer vanilje 200g rrush Lahen domatet dhe hidhen ne mikser i cili ndan farat dhe lëkurën, dhe bluhen ne menyre te zakonshme . Hidh domatet në një tenxhere të madhe dhe të gatuaj deri sa masa të jetë e  lëngshme. Kur lëngu ka avulluar shtoni sheqerin,përzieni dhe të vazhdojë ...

Recetë për berjen e Ajvarit

On Thursday, July 11th, 2013
Recetë për berjen e Ajvarit Nevojiten: 200-220 speca të kuq (rreth 30kg) 250 g uthull 250g sheçer 1 l vaj 6 lugë kripë 2 konzervansa Pergatitja: – Se pari i lani specat, pastroni farat dhe beni pjekjen e tyre. Rrotulloni gjate pjekjes dhe sigurohuni që specat te piqen ne të gjitha anët. – Specat e pjekur i vendosni në një ...

Topa me spinaq

On Monday, June 3rd, 2013
Nevojiten; Nje pako spinaq nga frigoriferi (i ngrirë), e shkrijmë mirë dhe e -thajmë 2 qepë të vogla,te copëtuar shumë imët(I grini ne një procesor ushqimi) ereza sipas deshires 6 vezë,te rrahura 1/2 gjalpë e shkrirë 1/2 djathë lloji djathi qe ju preferoni 2luge te vogla kripë hudhër 1 lugë piper i zi Therrime te thara te bukes 1. Përzierjme ...

Recetë-Perzierje Gjizë me domate dhe djathë dhie të freskët

On Monday, May 13th, 2013
Recetë-Perzierje Gjizë me domate dhe djathë dhie të freskët Domate 200g Gjiza 4-5 qepë pranvere 180g djathë dhie të freskët 3 vezë pule 120g  bizele 2-3 thelpinje hudhër  4-5  gjethe borzilok të freskët 4 luge vaje ulliri 1lugë gjelle miell Pak tabasko Pak kripë dhe piper për erë Ne fillojmë me përgatitjen e përbërësve .Se ...

Krem supe me lulelaker

On Monday, May 13th, 2013
Nevojiten; lulelaker krem sahne ose shmand thelpinje hudhre qep krem kepurdhe ose kepurdha te njoma ose te ngrira veget ose kripe Së pari pastrojme lulelakren ,një  koke lulelakre ose gjysme,mvaresit se per sa persona deshironi te pergaditni,dhe e hedhim ne tigan per zierje ,shtojme qepen e qeruar ,thelpinjet e hudhres,vegete sipas deshires,dhe e lejme te ...

Fileta mishi *STROGANOFF*

On Tuesday, April 23rd, 2013
Nevojiten:  500 gr mish viçi pa kocka  1 kokërr qepë  200 gr salcë domate 200 gr pana kuzhine  2 luge të vogla mustarde  1 thelpi hudhër ’’Knorr’’ (i tretur në një 1 tas) 4 luge konjak Vaj ulliri  1 Gjethe dafine 1-2 Lugë miell Kripë dhe piper Përgatitja: Presim mishin në formë rripash, rreth 2 ...

Rizoto me Perime

On Sunday, April 21st, 2013
Perberesit: 100 gr oriz 1 Kungull i vogel  1 Selino  100 gr bizele  2 Karrota  1 Kokerr qepe (e thate)  1 Luge gjelle gjalp Bitam  2 Luge vaj ulliri 1 Knorr perimesh Piper i zi   Përgatitja: Shkrijmë gjalpin bashkë me vajin në një tigan të thellë. Pasi e kemi grirë hollë qepën e hedhim ...

Pse ndiheni te lodhur?

On Sunday, April 21st, 2013
Shprehitë tuaja të përditshme nuk kanë ndryshuar, por sërish ju ndiheni të lodhur. Zbuloni se cilat mund të jenë shkaqet Ndiheni të dobët, pa energji dhe gjallëri? Ndoshta shprehitë tuaja ditore nuk kanë ndryshuar, por sërish ju nuk arrini të kuptoni se cilat janë shkaqet e kësaj lodhjeje kronike. Zbulojini më poshtë. Mosfjetja mjaftueshëm Kjo ...


Rolle me Patate

On Friday, March 22nd, 2013
 Nevojiten: 500 g patate   250 g miell 1 vezë 1 lugë çaji yndyrë(Tlyn ose vaj)  1 lugë çaji kripë  1 lugë çaji maja e çastit e thatë  0.5 ml të ujit të nxehtë pak sheqer kristal 50 g miell vaj për tigan Lahen patatet mire dhei vëmë në ujë të kripur për të vluar rreth 40 minuta. ...