Posts Tagged ‘Kuzhina’

Pite me spanaq ne forme luledielli

On Thursday, February 13th, 2014
Përbërësit: Për brumë 500 gr miell 90 ml vaj ulliri 200 ml verë e ngrohtë  e bardhë 1 lugë gjelle kripë Për mbushje; 350 gr spinaq i zier 350 gr djathë Gjiza 1 vezë 100 gr Parmezan i grirë  apo djathë Grana(lloj djathi tjeter) kripë piper,therrime buke Përgaditja; 1 . Perziejme te gjithë përbërësit për ...

Oriz me perime

On Wednesday, January 22nd, 2014
Një nga kënaqësitë e gatimit është edhe përgatitja e orizit me perime. Kombinimi i orizit dhe perimeve është ideale për një shëndet të mirë. Më poshtë po ju ofrojmë një recetë të begatë që iu tregon se si mund të përgatisim orizin me perime. Përbërësit: 4 gota e oriz të zier i ftohur 2 qepë të reja dhe ...

Mini pica

On Tuesday, January 21st, 2014
Përbërësit: 1 top brumë për pica Djathë  kaqkavall, i grirë sos domatesh,domate te vogla 1 lugë gjelle vaj ulliri 1/3 filxhan gjethe të freskëta basilik, Kripë dhe piper i zi Përgaditja: Ngrohim paraprakisht furrën në 250°(grad) Hapim(t*hollojmë )  brumin e picave  dhe e prejmë ne formë të rrumbullaket me nje gotë.I lyejmë përmbi me sos domatesh te ...

Si të pergaditni Zebra kek

On Sunday, December 29th, 2013
Përbërësit 150 gr.Gjalpë 30gr.kakao 6vezë 300gr.miell 220gr.sheqer 120ml.qumësht 1pako pecive 1pako vanile Marim gjalpin e ngrohim shtojmë sheqerin i rrahim me mikser pastaj shtojmë vezët i përziejmë mirë,pastaj shtojmë vanillen,qumështin,e përziejmë shtojmë peciven dhe miellin ,e ndajmë brumin në dy pjesë në njërn pjesë shtojmë kakaon pastaj i përziejmë si ne foto më poshtë. Ngrohim ...


Patatet origjina e tyre dhe kalorit e saj.

On Friday, October 11th, 2013
Patatet të cilat pothuajse çdo ditë përdoren në kuzhinen tonë,kanë një histori të pasur.Gjatë shekujve,patatet kanë qenë të lavdëruara dhe të sulmuara,çmuara dhe nënçmuara.Por patatet kanë përjetuar që të jenë edhe më të mbrojtura me ligj,madje u kanë ngritur përmendore në shenjë falenderimi ,sepse kanë shpëtuar shumë njerëz nga uria.Në një shënim të vitit 1693 ...

Recetë e Bakllaves Lebaneze

On Thursday, October 10th, 2013
300gr. e arra të copëtuara  (bajame, arra, fistikë, ose përdorin një kombinim të tyre) 500gr.petë të gatshme 1 filxhan gjalpë, i shkrirë  1/3 filxhan sheqer  1 lugë çaji kanellë  1/3 lugë çaji karafil Për sherbet: 1 filxhan ujë  1filxhan sheqer 1/2 filxhan mjaltë  2 lugë lëng limoni  1 shkop kanellë  Fistikë të grira imët për garniturë  e ...

Rolladë me Kanellë

On Monday, October 7th, 2013
500 g miell 1 paketë Maja (maja thatë) 1/2 lugë çaji krip 75 g sheqer 75 g gjalpë 250 ml qumësht 40 g Gjalpë i shkrirë, 50 g sheqer 1 paketë sheqer vanilje 1 lugë gjelle kanellë Mielli, maja, kripa, 75 gram sheqer i përziemë të të gjitha bashkë. 75 g gjalpë dhe qumështin e ...

Kroneta të mbushura

On Wednesday, September 25th, 2013
Nevoiten. 1 pako korneta të vogla 250 gr.hurma 250 gr.fiq 250 gr rrush i thatë 250 gr.sheqerka zhele 150 gr.sheqer 150 ml.qumësht 100 gr.qokollatë për gatim Në tigan e vëmë sheqerin.Hedhim në të qumësht sa për të mbuluar sheqerin dhe tiganin e vëmë në zjarr.Sheqerkat zhele,fiqtë dhe hurmat i presim në copa të imëta dhe ...

Tortë Luledielli e Artë

On Friday, September 6th, 2013
Pastë pudre (maja) – 500 g  vezë – 2 copë Halva (luledielli) – 250 g Arra – 100g Kajsi të thata – 100 g Çokollatë e zezë – 100 g Gjalpë – 50 g Miell Gruri – 50 g Përgatitja e mbushjes.Coptojmë Imët arrat, halvën, gjalpin, përziejmë mirë. Mblidhim brumin, prejmë nga dy qarqet ne diametër ...