Posts Tagged ‘Kuzhina’

Jaffa Torte

On Tuesday, November 11th, 2014
Përbërësit 220 gr miell 110 gr margarin 50 gr sheqer pluhur 1 e kuqe e vezës lëvorja e një portokalli… pak kripë pak pluhur per pjekurina Përbërësit Për fillin me qokoladë: 600 ml qumësht 2 pudinga qokolade 6 lugë sheqer 50 gr qokoladë e zezë 50 gr margarin Përbërësit për glazurën me portokall: 300 ml ...

Sallatë luledielli me patate të skuqura

On Wednesday, October 29th, 2014
Përbërësit mëlqi të konzervuara Patate – 3 copë. Qepë të gjelbërta – 1 tufë Vezë. qipsa – 100g Ullinjë, Majonezë – 4 lugë Për të filluar, ziejmë patatet dhe vezët, Imët presim patatet në kube dhe vendosim në pjatë Qepët e gjelbërta, copëtojmër imët dhe i vëmë përmbi patate. Shtresa tjetër -largojmë lëngun e  mëlçisë së konservuar dhe e përziejmë me një  pirun dhe e ...

Hallvë tradicionale me çokollatë ose kakao

On Sunday, September 28th, 2014
  Përbërësit  1 filxhan (kafe) ujë  2 gota vaj  6 gota sheqer  6 gota miell 1 filxhan çokollatë pluhur ose kakao për shije rrush i terur , arra, lajthi, bajame Përgatitja shum e lehtë Ne nje tigan te thellë vëmë vajin, ujin dhe sheqerin ne zjarr dhe I pereziejm deri te shkrihen.. Miellin e përziejme me çokollatë ose kakao ...

Çfarë të hahet dhe të pihet në kohë të caktuara të ditës

On Wednesday, September 24th, 2014
Nuk është e rëndësishme vetëm ajo që e hani, por edhe kur e hani. ‘Ushqimi dikton çdo gjë, nga disponimi dhe nivelet e energjisë e deri në cilësinë e gjumit dhe dëshirat”, thotë dietistja Marci Anderson. Pra, nëse dëshironi të furnizoheni me energji në mëngjes, të qetësoheni gjatë drekës dhe ta siguroni një gjumë të ...

Sallatë me vezë

On Saturday, July 5th, 2014
Përbërësit • 100 gr.krem • 1 lugë gjelle majonezë • 1 lugë gjelle lëng limoni • Disa kërpudha copëtuara • Shpargel 300gr te freskëta ose 1 kavanoz të konservuar • 150 gram proshutë • 7 vezë të ziera mirë • Kripe dhe piper për shije Si të gatuajmë Lajmë dhe largojmë lëvoren e shpargell ,prejmë në copa të vogla ...

Bukë rrethore me proshutë, vezë dhe djathë

On Tuesday, June 24th, 2014
  Hapi 1 Pasi që kemi zënë brumin e bukës ,ndajmë një pjesë e tëhollojme dhe e shtrijmë petën në letër pjekjeje .Pastaj e prejmë brumin në formë të yllit të ndarë në 8 trekëndëshat,organizoni trekëndëshat në një formë ylli si në foto. (Lini një rreth 4 centimetra hapur në qendër.) Vë 1 rrip proshutë të prerë në formë të gjatë përmbi ...

Tortë Gjermane me mollë (Apfelkuchen)

On Tuesday, April 29th, 2014
4 molla të qëruara në feta  2 filgjona sheqer 2 filgjona miell  1 lugë. pluhur pjekje 1/2 lugë. soda buke ose pluhur pjekjeje 1 lugë qaji krypë 2lugë kanellë 3 vezë 1/2 filgjoni vaj arre (ose vaj canola) Marim një tepsi për pjekje e lyejmë me margarinë Marim një enë dhe i prejmë mollët në ...

Mësoni recetën e Kurorë me karota

On Thursday, April 17th, 2014
500 gr.karota 400 gr.brokoli 200gr.patate arrë muskati 250gr.djathë feta 2 vezë 80gr djathë i dhenëve gjalpë,vaj,kripë dhe piper  zi Patatet e ziera i presim në copa të imëta dhe i vëmë në një enë të thellë.pastaj,në enë e grijmë djathin,shtojmë djathin feta dhe e grijmë pak arrë muskati.Në enë i thyejmë dy vezët.Në enë i ...

Recetë; Pice me pure lulelakre e pjekur me Perime dhe djathë dhie

On Sunday, March 23rd, 2014
Për kore lulelakër: 1 kokë e vogël e lulelakrës, ¼ filxhan  lloj djathi i grirë qe ju e pëlqeni, ¼ filxhan djathë mocarela i grimcuar  ½ lugë çaji rigon i tharë ½ lugë çaji borzilok i  that, ½ lugë çaji hudhër  pluhur ¼ lugë çaji  piper i kuq i grimcuar, ¼ lugë çaji kripë 1 vezë Për ...

Kone me bajame

On Sunday, March 16th, 2014
Përberësit: 230 g krem djathi 1/2 filxhan salcë kosi Boronica të kuqe  të thata1/4 e filxhanit 1/4 filxhan arra të copëtuara 1/4 filxhan  majdanoz i copëtuar 1/4 lugë piper i zi  pak piper i kuq (optional) bajame te pjekura Metoda e përgatitjes: Me mikser në shpejtësi mesatare,përziermë kremin e djathit derisa të jetë i butë. Shtojmë përbërësit ...