Posts Tagged ‘make up’

Pastrues i fytyrës me ananas

On Wednesday, January 2nd, 2013
  Ky solucion i pastrimit shkrin lidhjet që mbajnë qelizat e lëkurës së bashku, duke i lejuar ato që të absorbon lëngun më  lehtë. Përgatitja: 2/3 thela ananas të freskët (temperaturë e dhomës) 1/4 filxhan vaj ulliri të ftohtë dhe të presuar 1/4 filxhan majdanoz të grirë dhe të freskët E vendos ananasin në aparat për grirje , ...

Modele të thonjëve

On Wednesday, January 2nd, 2013
Modele te thonjëve mjaft interesante me ngjyra,gurë dhe dizajne të ndryshme që do të ju pëlqejnë.   ...

Bukuria e firmës Paul dhe Joe na bën të themi Mjau!

On Thursday, December 27th, 2012
Nëse dëshironi make-up të markës Paul dhe Joe.Paketimi i tyre gjithmonë është extra i shkëlqyer.Këtë vit firma Paul dhe Joe vendosën për të marrë dashurinë e tyre plotësisht për macet me këtë koleksion shumë interesant Mjau. ...

Nje mundesi e mirë për një maskë fytyre në shtëpinë tuaj

On Tuesday, December 11th, 2012
Si duhet bërë një maskë për fytyrë me karrota.Karotat janë antiseptik dhe, kur përfshihen në një recetë shtëpie, maska e fytyrës, do të ndihmojë në rinovimin e lëkurës tuaj.Duke e bërë vetë një maskë në shtëpi për fytyrën tuaj  është që ju lehtë mund të beni nje përzierje me përbërësit e karrotave, gjithashtu për të përshtatur për nevojat ...

Maskë fytyre me avokado dhe mjaltë.

On Saturday, December 8th, 2012
Nëse keni lëkurë të thatë ju mund të bëni një maskë të pasur hidratues nga avokado dhe mjalti. Përzihen dy lugë avokado me dy lugë mjaltë dhe një e verdhë veze. Përzijeni mirë, mbuloni  fytyrën me një shtresë e hollë me këtë përzierje dhe duhet lënë atë për 15-20 minuta.Pastaj lajeni  fytyrën tuaj me ujë ...

Modele thonjësh

On Monday, December 3rd, 2012
Ju ftojmë te shikoni disa modele dhe te krijoni dizajne magjepëse për thonjët tuaj.Preferencat tuaja mund ti bëni me zgjedhjen e dizajnit,mjafton qe të keni  kohë dhe deshire për tu kujdesur për thonjët tuaj dhe to të keni një rezultat fantastik. ...

Tendencat e reja të modës

On Monday, December 3rd, 2012
Ngjyrat e ëmbla të buzve Te firmes Dior janë  fokusuar në sjelljen më të mahnitshme formulat me  ngjyrë të buzëve në skenën e bukuris.Shkëlqejnë lartë, tonet karamele që do të ju  japin buzëve  tua një shkëlqimin. ...

Mënyra se si ti mbajmë thonjtë e shëndoshë

On Monday, December 3rd, 2012
Kremi hidratues nuk i le thonjtë që të qahen.Pas dushit apo larjes së duarve, thonjtë dhe lekuren duhet ti lyeni me krem hidratues,në mënyre qe ta parandaloni humbjen e lëngjeve dhe thyerjen e thonjeve.Llaku i thonjëve pëngon thyerjen dhe qerimin e thonjeve,dhe ruan lageshtine e tyre.Mos perdorni aceton më shumë se një herë në javë.Gjithashtu ...


Ngjyra e kuqe e buzëve më e preferuara te femrat

On Monday, November 26th, 2012
Gjëja më e mirë për të gjitha gratë pavarësisht nga mimika e fytyrës  është ngjyra e kuqe e buzëve e cila bën që ju të dukeni bukur. Kjo është në lidhje me zgjedhjen e duhur dhe ju  ka hije me çfarëdo veshje që ju te visheni. Nuk është çudi pse të gjitha yjet zgjedhin atë.       ...