Posts Tagged ‘make up’

Si te perdorim brushat për grimin tuaj

On Thursday, March 14th, 2013
Në fakt, ka shumë lloje të brushave për grim që ju mund të zgjidhni nga tregu dhe industria kozmetike.  megjithatë, mund të ju  duhen disa furça, furça bazë që fsheh, furçë pluhuri, brushat rimel, për skuqje te faqeve,dhe një furçë cik. Nëse kjo është hera e parë për të investuar në brusha të grimit, më mirë të ...

Make up Indian

On Monday, February 25th, 2013
Vajza indiane ka qenë gjithmonë e njohur për magjitë e saj unike dhe përbërjes shumë elegante që është progresive në rritje nga sekretet e saj në mes të globit të bukurisë. Në krahasim me shumicën e make-up stileve të njohura këto ditë, kozmetika indiane është njohur nga linjat e saj të mprehta dhe ngjyrave paqësore që ...

Ngjyra magnetike të thonjëve

On Sunday, February 24th, 2013
Këto janë  disa foto të dizajneve të thonjve . Dashuria për thonjet që të duken bukur ,na shtyn që të përdorim llakun e thonjve magnetikë që do të jetë shoku më i mirë. Thjesht merreni furçën dhe lyeni një shtresë bazë, dhe kur ju aplikoni shtresën tuaj të dytë, mbajeni magnetin (që është vendosur në ...


Modele te thonjëve

On Friday, February 1st, 2013
Modele te thonjëve ,foto të ndryshme që të krijojnë ide se si ti rregullojmë thonjët me ngjyra të ndryshme.         ...

Dietë për thonjë të shëndetshëm dhe të fortë

On Friday, January 25th, 2013
Shpesh herë i bejme pyetje vetes  “Pse janë thonjtë e mi të hollë dhe të brishtë?” Dhe ju shpesh dëgjoni përgjigjen e plotë: “. Kushtoj vëmendje të ushqyerit” Le të hedhim një vështrim nga afër të një diete të ekuilibruar për thonjë të shëndetshmëm.Femrat shpesh harrojnë për dy komponentë po aq të rëndësishëm të bukurisë – flokët ...

Mjekimi Natyral i flokeve të shëndetëshme dhe me shkëlqim

On Thursday, January 24th, 2013
Sot njerëzit janë shumë të interesuar për trajtimet e natyrshme për riparimin e flokëve të shkatërruar, dhe duke i bërë  flokët të shëndetshme dhe me shkëlqim. Ka shumë arsye prapa këtij trendi në ndryshim, njëra prej të cilave janë produktet e prodhuara industrialisht të kujdesit të flokëve. Trajtimet natyrore te flokëve janë të lira, të lehta pë ...

Kompania Lancome vjen me më të rejat për 2013

On Sunday, January 13th, 2013
Kompania Lancome ofron për dekada të tëra kozmetiken e saj me cilësi të lartë dhe parfume që janë të njohura në mesin e të gjitha grupmoshave .Në këtë vit 2013,ajo vjen në treg me më të mirat e saj që kompania Lancome ka zhvilluar:         ...