Si të pergaditni Zebra kek

On Sunday, December 29th, 2013

Përbërësit

  • 150 gr.Gjalpë
  • 30gr.kakao
  • 6vezë
  • 300gr.miell
  • 220gr.sheqer
  • 120ml.qumësht
  • 1pako pecive
  • 1pako vanile

Marim gjalpin e ngrohim shtojmë sheqerin i rrahim me mikser pastaj shtojmë vezët i përziejmë mirë,pastaj shtojmë vanillen,qumështin,e përziejmë shtojmë peciven dhe miellin ,e ndajmë brumin në dy pjesë në njërn pjesë shtojmë kakaon pastaj i përziejmë si ne foto më poshtë.

Ngrohim furrën paraprakisht në në 180 gradë dhe pjekim ngadalë për 50 minuta.

kek torte

kek torte1

kek torte12

kek

 

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>