Shtrudlla me afion

On Sunday, November 11th, 2012

Përbërësit e nevojshëm:

Për brumin:1kg sheqer,0,5 l qumësht,0,5 l ujë20 g tharm,

një lug kafeje me sheqer,4 të verdha veje dhe 2 vezë të plota,

2 lugë vaj,kripë,lëvorja e 1 limoni.

Për mbushjen:400 gfarë e bluar,100 g sheqer,2 dl qumësht,1 qeske vaniljeje.

Mënyra e përgatitjes

Tharmi përzihet me një lugë sheqer,një lugë miell dhe pak ujë te vakët.Mbulohet dhe lihet ne vend të ngrohtë që të vijë.

Mielli derdhet në enë më të madhe,në mes vendoset tharmi i ardhur,të verdhat e vezës,vezët,vaji,kripa dhe lëvorja e grirë e limonit.Gradualisht shtohet qumësht dhe ujë dhe zihet brumë i butë.Një gjysmë ore brumi lihet ne nje vend te ngrohtë që te vijë.

Nga brumi i ardhur me petës tëhollohet petë drejtkëndëshe me trashësi prej 1 centimetri.Peta ndahet ne dy pjesë te barabarta.

Në secilën pjesë në njërën anë vendost mbushje dhe mbështillet ne formë te rrotullës.

Vendoset ne tepsi të lyrosur dhe lihet rreth 20 minuta të vijë.shtrudlla lyhet me të verdhen e rrahur.Piqet rreth 1 orë në furrë të nxehur ne temperaturë prej 200 gradë.

Përgatitja e mbushjes:Në enë shtihet 100 g sheqer dhe 2 dl qumësht.Nxehet derisa të vlojë pastaj i shtohet sheqeri i vaniljes.Hiqet nga zjarri dhe i shtohet vazhdimisht fara e afionit,duke e perzier pa u ndalur në mënyrë që të barazohet masa.Lihet pak që të ftohet e pastaj i shtohet shtrudllë.

Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>