Sallatë me oriz

On Wednesday, November 14th, 2012

Perberesit:

  • 1 filxhan oriz
  • majdanoz
  • kopër
  • turshi
  • misër
  • kripë

Pergatitja:
Se pari zihet orizi dhe lihet te ftohet.
Pas gjysme ore e sperkatim me vaj ulliri.
Majdanoz e grijme imet dhe ja shtojme orizit, pastaj grijme edhe turrshine dhe po ashtu ja shtojme orizit.
Shtojme kripen sipas deshires dhe e perziejme.

Servimin e bejme ne forme te si ne foto qe mund te behet me ane te pjatave te vogla.

topthat e orizit i dekorojme me miser dhe ne mes vendosim nje garniture me koper dhe domate.

Ju befte mir.

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>