Sallatë luledielli me patate të skuqura

On Wednesday, October 29th, 2014

Përbërësit

  • mëlqi të konzervuara
  • Patate – 3 copë.
  • Qepë të gjelbërta – 1 tufë
  • Vezë.
  • qipsa – 100g
  • Ullinjë,
  • Majonezë – 4 lugë

  • Për të filluar,
  • ziejmë patatet dhe vezët,
  • Imët presim patatet në kube dhe vendosim në pjatë

Qepët e gjelbërta, copëtojmër imët dhe i vëmë përmbi patate.
Shtresa tjetër -largojmë lëngun e  mëlçisë së konservuar dhe e përziejmë me një  pirun dhe e vendosim në patate.
Ndajmë të bardhet e vezëve  dhe të kuqet. I grijmë imët dhe i përziejm dhe i vendosim  në krye të mëlçisë. Vezët  mund të përhapen pak me majonezë.
Pastaj vazhdojmë të krijojmë sallatë luledielli. Vendosim qipsat për rreth. Bejmë rrjet përmbi me majonezë si dekor,dhe plotësonjmë në çdo katror me  ullinj të ndarë në gjysmë. Lëreni sallatën  në frigorifer për 1 orë .Ju bëftë mirë!

Source

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>