Sallatë Italiane me Morcarela dhe domate

On Saturday, February 2nd, 2013
  •  Përberësit.
     100g djathë mocarela
  •  Dy domate
  •  3 lugë vaj ulliri
  • Pak kripë
  •  borzilok i terur
  •   Majdanoz
  • 1/6 Një limoni

   I prejmë domatet në  feta, djathin morcarela gjithashtu e prejmë në feta,dhe i rregullojmë në pjatë.
  Pastaj shtojmë vajin e  ullirit  dhe një sasi te vogël kripë dhe borzilok,shtrydhim pak limon përmbi dhe një rriskë limon për dekorim shtojmë dhe disa fleta të majdanozit për dekorim .Ju bëftë mirë.

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>