Rolladë me Kanellë

On Monday, October 7th, 2013
  • 500 g miell
  • 1 paketë Maja (maja thatë)
  • 1/2 lugë çaji krip
  • 75 g sheqer
  • 75 g gjalpë
  • 250 ml qumësht
  • 40 g Gjalpë i shkrirë,
  • 50 g sheqer
  • 1 paketë sheqer vanilje
  • 1 lugë gjelle kanellë

Mielli, maja, kripa, 75 gram sheqer i përziemë të të gjitha bashkë. 75 g gjalpë dhe qumështin e ngrohim dhe i përziejmë së bashku,shtojmë miellin dhe e  gatuajmë mirë  ,pastaj e mbulojmë dhee lëjmë brumin për të ardhur për 30 minuta.Pasi të jetë ardhur brumi e tëhollojmë në tavolinë në një shtresë me miell ,petën e spërkat me një përzierje të 40 g gjalpë i shkrirë, 50 g sheqer, lugë gjelle paketë sheqer vanilje dhe një lugë gjelle kanellë,e mbështjellim dhe e prejmë në formë rollade në madhësi 2-centimetra-të trasha . Me vezë apo qumësht e lzejmë përmbi ,ngrohim furrën paraprakisht në 180-200 gradë dhe pjekim për për 20 minuta.   Shërbehet me qokollatë të nxehtë.

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>