Rizoto me Perime

On Sunday, April 21st, 2013

Perberesit:

  1. 100 gr oriz
  2. 1 Kungull i vogel
  3.  1 Selino
  4.  100 gr bizele
  5.  2 Karrota
  6.  1 Kokerr qepe (e thate)
  7.  1 Luge gjelle gjalp Bitam
  8.  2 Luge vaj ulliri
  9. 1 Knorr perimesh
  10. Piper i zi

 

Përgatitja:

Shkrijmë gjalpin bashkë me vajin në një tigan të thellë. Pasi e kemi grirë hollë qepën e hedhim në tigan dhe e kavërdisim për 2 minuta. Presim karrotën në kubikë të vegjël dhe e shtojmë në tigan, pasi i kavërdisim dhe 2 minuta të tjera, shtojmë selino e cila është gjithashtu e prerë në kubikë. Në fund shtojmë kungullin e prerë në copa të vogla. Hedhim orizin, më pas shtojmë ujin (raporti: 1 masë oriz me 2 masa ujë). E lëmë të ziejë sipas minutazhit qe ka pakoja e orizit. Mesatarisht 12-14 minuta.

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>