Recetë – Tortë Italiane me rrush-angelica.

On Monday, January 5th, 2015

përbërësit:

  1.  135gr miell
  2. – 13 gr maja e birres128770_14171366712876L
  3. – 75 gr ujë
  4. brumë;
  5. – 400gr miell
  6. – 75 gr sheqer
  7. – 120 gr qumësht i ngrohtë
  8. – 3  te verdhat e vezëve
  9. – Kripë 1 lugë çaji
  10. – 120 g gjalpë

mbushja
– 75 g rrush të thatë
– 75 gr lëvozhgë portokalli
–  Per kremin
– 4 luge gjelle  krem sheqeri
– 1 bardhë veze

Përgatitja:

Përziejmë të gjithë përbërësit dhe lejmë brumin të rritet 30 minuta.

Në një tas  vëmë miell,,ne mes shtojmë qumështin e ngrohtë,të verdhat e vezëve, sheqerin dhe kripën dhe e përziejmë me pak  miell . Kombinoje gjalpin dhe përziejmë .

Përmbysenoi në tavolinë, shtoni brumin qe kemi lene 30 minuta dhe gatuajme derisa të dy brumerat do të jenë përzier mirë. Vendos në një enë dhe le të rritet deri një orë derisa të do të dyfishohet.

Hedhim brumin pasi e kemi lënë një orë  në një tavolinë me miell dhe me një drejtkëndësh prej 2-3 mm i trashë e lyejmë me furqë me gjalpë të shkrirë ,shtojmë pak rrush të terur dhe levore portokalli të grirë mirë.

Roll anën më të gjatë. Prejmë këtë rrotull në gjysmën për së gjati me një thikë të mprehtë,e mbeshtjellim .ngadalë ndajmë në dy copa, kthejnë atë duke mbajtur anën e prerë ndaj jush dhe të formojnë një bishtalec në mënyrë që pala e prerë të mbetet sa më shumë të jetë e mundur jashtë.

Vendosim brumin në një fletë pjekje . Me furçë lyejmë me  gjalpë të  shkrirë dhe le të rritet 30 deri 40 minuta të mbuluar,pjekim në 200 gradë për 20 deri në 25 minuta ,përziejmë 4 lugë sheqer me bardhë veze derisa të fitojmë një krem ëmbëlsirash gjysmë të trashë.

Ndjekni ne foto se si bëhet brumi,ju bëftë mirë.

 

 

128770_14171366714325L

 

Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>