Recetë-Perzierje Gjizë me domate dhe djathë dhie të freskët

On Monday, May 13th, 2013

Recetë-Perzierje Gjizë me domate dhe djathë dhie të freskët

Domate

200g Gjiza

4-5 qepë pranvere

180g djathë dhie të freskët

3 vezë pule

120g  bizele

2-3 thelpinje hudhër

 4-5  gjethe borzilok të freskët

4 luge vaje ulliri

1lugë gjelle miell

Pak tabasko

Pak kripë dhe piper për erë
Ne fillojmë me përgatitjen e përbërësve .Se pari qepët i pastrojme mire tërësisht dhe më pas i prejmë ato në copa të gjata rreth 1cm.

Qerojme thelpinjet e hudhres dhe – I përdorim ne  tre mënyra – dhe prejme në feta te holla. Sepse ne copa të mëdha i ndajmë përsëri.

Në një tigan të vogël, ne i ngrohim tri lugë vaj ulliri në temperaturën operative dhe skuqim hudhërat dhe qepet për dy deri në tre minuta.

Shtojme bizelet ne tigan dhe i perziejme

Pastaj i qesim ne nje ene dhe i lejme të ftohtën pak.

Gjizen dhe djathin e dhisë , e perziejmë  në  një enë

Ne enën me djath dhe gjize shtojmë tre vezë dhe nje luge gjelle te mbushur miell

Dhe përziejme se bashku në një masë të butë me mikser dore.

Dhe shtojme kripë, piper dhe disa pika tabasko.

Pastrojme baziliken dhe i ndajme fletet

I prejme fletet e bazilikut me nje thike ose mikser kuzhine

Shtojme ne masen me Gjiza dhe djathë dhie

Dhe i përziejme mirë së bashku

Në fund,shtojme  perimet e ferguara

I perziejmë mire

Marim nje tave per pjekje dhe e lyejme me vaj ulliri

Ngrohim furren paraprakisht ne 200 grade ,dhe masen e pergaditur me gjize dhe djath e hedhim ne tigan per pjekje

Domatet qe i kemi lare paraprakisht dhe thare i hedhim mbi brumin e pergaditur ashtu siq eshte ne fotogrifin me poshte

Pjekim për 25 deri në 30 minuta,ne mesin e furres.

Pas pjekjes e largojme taven nga furra e ftohim 3-5 minuta

Dekorojme me gjethet e mbetura te borzilokut

Prejme ne cope te deshiruar

Kjo perzierje me gjize,djathe dhe te gjitha qe i kemi permendur me siper eshte shume e shijme dhe ere t e mire ,provojeni edhe ju pergaditjen do te mbeteni te kenaqur.

 Subnetmask.net

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>