Perbërësit:

2 filxhana miell
2/3 filxhan pluhur kakao
1/2 lugë qaji sodë buke
1/2 lugë qaji kripë
1/4 filxhan sheqer ngjyrë kafe
1/4 filxhan sirup malase (bën edhe qololatë e shkrirë)
1/2 filxhan jogurt
2 vezë
3/4 filxhan me buter të shkrirë
1 filxhan birrë
1/2 filxhan copa çokolate te coptuara imët

Udhëzime

1. Nxejmë furrën në 180 ° C. Pastaj e marrim kallëpin për minitorete me 6 kallëpe dhe e lyejmë lehtë (shiko llojin e kallëpit këtu). një pjatë ovale përziejmë së bashku miellinkakaon, soden e bukës dhe kripë dhe pastaj e lemë mënjanë.

një pjatë tjetër ovale kombinojmë sheqerin ngjyrë kafe, melasën, kosin dhe vezët. Pastaj i shtojmë buterin e shkrirë dhe e tundim derisa të fitojmë një masë kremi. Shtojmë miellin 3 shtesa dhe birrë në 2 shtesa, duke filluar dhe përfunduar me përzierje të miellit. Mos e perzieni tej mase. I hedhim permbi copa te grira të çokollatës copëtuar dhe e përziejmë vetëm për të kombinuar masën.

Fillojmë që ta derdhim masën nëpër kallëpet e mini tortave dhe e vendosim në furrë për ta pjekur.  Koha e pjekjës është përafërsisht 40-45 minuta. Për ta vertëtuar pjekjën e përdorim një kruese dhëmbësh duke e futur në qendër të një tortë deri sa te del e pastër. Pasi ti pjekim, i lemë të ftohen për disa minuta. Para servimit i shtojmë sheqer pluhur.

mini torta