Recetë e mollës së pjekur

On Monday, January 21st, 2013
  • 4 molla të mëdha
  •  1/4 filxhan kafeje sheqer
  •  1 lugë kanellë (cimet)
  •  1/4 filxhan rrush i thatë i coptuar
  •  1/4 filxhan arra të copëtuara
  • 1 lugë gjelle  gjalpë
  • 3/4 filxhan ujë

Mënyra e përgaditjes.

 1 – Furrën e ngrohim paraprakisht në 190 °gradë. Lajmë mollët, heqim thelbin në mes duke përdorur heqës ose me thikë. 2 – Në një tas të vogël, i kombinojmë sheqerin, kanellën, arrat dhe rrushin e thatë. Mollë i vejmë  në një enë për pjekje 20x20cm  katrore. Mbushim çdo mollë me këtë përzierje. Në krye, vendosim një copë gjalpë (1/4 lugë gjelle). 3 – Vendosim ujin në një tigan, uji  duhet të mbulojë pjesën e poshtme (shtoni më shumë nëse është e nevojshme). Pjekim për 30-40 minuta, derisa të jenë të gatshme , por jo shumë të buta. Largojmë nga  furra mollët dhe me lëngun e mollave që krijuar derisa është pjekur i spërkasim mollët  disa herë.I shërbejmë të ngrohta me akullore të vanilljes në 4 racione.

 

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>