Recete Gjermane Tortë me Limon

On Sunday, February 10th, 2019

 

200 g gjalpë
200 g sheqer
1 pako vanillin sheqer
1 majë luge kripë
1 limon 
4 vezë 
200 g miell
50 miell misri
2 lugë çaji,pluhur për pjekjeje
  Për hedhjen:
100 g sheqer pluhur
4 lugë lëng limoni

Pergaditja ;

Ngroheni furrën në 175 ° C.Shkrijme gjalpin në një tigan. Fërkoni limonin jashtë lëkurës dhe pastaj shtrydhni lëngun. .Përzihet gjalpë i shkrirë me të gjithë përbërësit e tjerë në një brumë. Vendoseni brumin në kutinë e përgatitur dhe vendoseni në furrë. Piqni në pjesën e poshtme të furrës për rreth 60 minuta.Perziejme sheqerin me lëng limoni behet si krem.Hiqeni tortën nga furra dhe lëreni të ftohët për 10 minuta.Pastaj ne nje pjate e hedhim ne anen e kundert. Hedhim kremin mbi atë dhe lejme te ftohet.

 

Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>