Recetë-Bukë me kungull-djathë dhe fara

On Thursday, December 11th, 2014

Tul kungulli 175gr

50g djathë i grirë

25 gram fara kungulli

 Miell 225 gr.

 1 tlugë qaji pluhur pjekje

 2 vezë

.1 lugë gjelle qumësht

1 lugë qaji kripë

Përgaditja.

Furra nxehet deri në 190C

 Në një enë përziejmë miellin, pluhurin për pjekje dhe kripën.

Gërryejmë tre pjesë të kungullit dhe e përziejmë me miellin

Shtojmë farat, 2/3 kube djathë (të prera në kube) dhe përziejmë.

Vezët i përziejmë me qumësht.

Gradualisht i përziejmë vezët me miell. Duhet që brumi të jetë taman ngjitës.

Qesim brumin në një fletë pjekjeje ,

Formojnë një rreth me një diametër prej 12-15 cm.

Sasi e vogël me djathë të mbetur,lehtë ngjeshni brumin poshtë me miell

Dekoro me  fara sipër

Pjekim në furrë për 40-45 minuta.

Shikoni  Hap pas hapi fotot si të gatuani këtë recetë.

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>