Recetë e Bakllaves Lebaneze

On Thursday, October 10th, 2013
 • 300gr. e arra të copëtuara
 •  (bajame, arra, fistikë, ose përdorin një kombinim të tyre)
 • 500gr.petë të gatshme
 • 1 filxhan gjalpë, i shkrirë
 •  1/3 filxhan sheqer
 •  1 lugë çaji kanellë
 •  1/3 lugë çaji karafil

Për sherbet:

 • 1 filxhan ujë
 •  1filxhan sheqer
 • 1/2 filxhan mjaltë
 •  2 lugë lëng limoni
 •  1 shkop kanellë
 •  Fistikë të grira imët për garniturë
 •  e lyejmë përmbi dhe vendosim në furrë në 250 gradë.

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>