Receta Buke gjermane ( bukë rrumbullake)

On Tuesday, June 14th, 2016

:German Brötchen (bread rolls)

Pergaditeni keto buke te shijshme per Iftar

Perberesit;

1/4 luge ose (1 pako) maja aktiv e thatë
1/2 gote e ujë të ngrohtë
1 lug mjaltë
1 lug sheqer
2 lug  gjalpë
2 lugë kripë
7 gota miell, plus shtesë nëse është e nevojshme
3 bardhë veze, te rrahur
Vaj ulliri
Shtesa permbi;

1 filxhan fara (susam, luledielli, liri, kungull, lulekuqe)
1  vezë (për lyerje)
2 lug qumësht
Përzierja;

Në një enë te madhe përziejm me mikser majin me mjaltë, sheqerin dhe ujë.
përzieni  për 10 minuta.
Shto në te kripë, gjalpë, dhe 3 gota miell.
Perziejm përbërësit me një pirun  për 2-3 minuta.
Perziejm të bardhë veze.
Ndërsa vazhdimisht përziejm, shtoni në pjesën tjetër të miellit 1/4 e një filxhani miell. Nëse brumë juaj është ende shumë i holle, shtoni  miell përtej katër gota derisa brumi ehste taman.
Kthejeni brumë jashtë në një sipërfaqe me miell dhe gatuaj për 10 minuta,dhe lyejini me vaj ulliri.

Vendosim brumin në nje ene te, mbuluar me një peshqir të lagur, dhe të lejeni që të rritet në një vend të ngrohtë për 1 orë.
Kthejeni brumë jashtë në një sipërfaqe te plurosur me miell lehtë, dhe ndajm  në copa 16-24.
I qesim copat apo kuleqte ne tepsi te shtruar me leter dhe i lejme te rriten apo per te ardhur brumu edhe per 40 minuta.
Ngroh paraprakisht furrën  në 255º.
Lyjeni permbi me veze dhe qumsh te perzier ose me vaj ulliri,dhe shtoni fara permbi sipas deshires.

Pjekim për 20-25 minuta, ose deri sa të fitoj një ngjyrë të artë ngjyrë kafe.

Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>