Receta: bukë me erëza

On Wednesday, January 10th, 2018

хлеб с зеленью

Mundohuni të përgatitni një bukë të shijshme, me salcë

me erëza, është e përkryer.

Përbërësit

Mielli 300 g
1 Vezë 
Qumësht – 0,5 gote
Vaj perimesh – 1 luge.
Kripë – 1 luge.
Sheqer – 1 luge.
majdanoz, kopër,borzilok – qepe te reja
Gjalpë – për lyerje

Në miell shtoni kripën, sheqerin, majan.

Shtoni zarzavate të prera dhe përzieni.

Në qumështin e ngrohtë,përzieni një vezë, përziejeni dhe derdhni në një tas me miell. Shtoni vajin e perimeve dhe gatuani brumin.Brumin e mbulojm me nje pecete të ngrohtë deri të rritet brumi.

Sapo brumi të rritet,vendoseni me kujdes në një fletë pjekjeje, vendoseni në furrë të nxehur në 190 gradë. Pjekeni ,e kontrolloni me nje pirun a eshte pjekur.

Merrni bukën nga furrëa, lyeni me gjalpë, mbuloni me një peshqir dhe lëreni derisa të ftohet plotësisht.

 
 
Ju bëftë mirë!

Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>