Puding i shijshem

On Thursday, November 8th, 2012

Përbërësit:

– 150 gr margarin – 1 gotë uji miell – 1 lugë niseshte – 1.5 gotë uji sheqer – 1 lugë çaji vanilie – 1 liter qumesht –  Kanellë

Shkrini margarinën ne një tenxhere, shtoni miellin dhe nishesten dhe skuqeni pak. Shtoni përbëresit e tjerë dhe përzijini derisa te ftoni një masë më të trashë. Pastaj hiqeni nga zjarri dhe perzieni me mikser për pak minuta. Hidheni ne nje tepsi qelqi dhe futeni ne frigorifer. Para se t’a servoni bëni ybukurime me kanellë. Ju befte mire.

Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>