Pite me molle dhe lajthi

On Saturday, November 10th, 2012

Perberesit e nevojshem:500 g peta te fletezuara:

Per mbushjen(fillin):500 gr molle te grira ne rende,50 gr,gjalpe,50 gr,sheqer,50 gr,rrush i thate,1. luge kanelle (cimet)1. sheqer vanille ,30 gr,lajthi te bluara,2. luge rum,pak miell,1. kokerr veze,pak vaj,pluhur sheqeri.

Menyra e pergatitjes:Mollet e grira ne rende fergohen ne gjalpe te nxehur.Ena hiqet nga zjarri dhe ne te futen sheqeri,rrushi i thate,kanella,sheqeri vanilles,lajthite e bluara,dhe rumi.

Nje pete nga brumi i fletezuar ndahet ne dy pjese dhe secila prej tyre zhburoset dhe pastaj vihet mbi platforme te permiellur,me trashesi 0.5 cm.Secila pete shtrohet me mbushje,mbeshtillet ne rrotulla ,sterpiket me gjalpin e shkrire dhe vihet ne nje tepsi te lyer me yndyre.

Rrotullat lyhen me te verdhe veze te perzier me vaj dhe piqen 30 minuta ne temp.200 grad .Mbi pite hedhim pluhur sheqeri.

 

Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>