Recetë-Pide Turke

On Monday, January 18th, 2016

Pide,i njohur edhe si “Pita” në disa vende,edhe si pica,në mënyrë tipike ka shërbyer si pjesë e kuzhines turke, armene dhe e Mesme-Lindore. Kjo recetë e veçantë është për turqit, që vjen në vende të ndryshme dhe është shërbyer në shumë prej restoranteve të njohura turke në mbarë botën.
Unë kam qenë në kërkim për një recetë të mirë të pides. Kërkimi im i recetës ideale i brumit për pide përfundoi sot.

Pide

Në Turqi,secili regjion ka mënyrën e saj për të bërë pide.Brumi kryesisht mbetet i njëjtë, por mbushjet ndryshojnë.Ju mundeni patjetër të provoni vet kombinim tuaj sipas shijes tuaj. Kjo mund të jetë vetëm me djathë, sallam,mish i grir etj.Kjo do të ju merr më pak se një orë,pët ta pjekur dhe për ta shërbyer.

Përbërësit për brumin për dy pide:
1 lugë gjelle maja aktiv i thatë
1 filxhan qumësht të ngrohtë
1 lugë sheqer
1 lugë kripë
1 vezë
3 lugë vaj perimesh
3 gota miell

Përbërësit për mbushjen e pides:
200 gr. mish lopei grirë
1 qepë e mesme grirë
2 thelpinj të hudhër e grirë
2 lugë gjalpë ose vaj perimesh
1/2 lugë e cimnon
piper i zi
1 lugë kripë
1/2 filxhan majdanoz copëtuar
2 lugë e mente të freskëta te copëtuar
2lugë lëng limoni
1  domate mesme
1 filxhan djathë mocarela
1 + 1 vezë (2 gjithsej)
Vetëm pak nisheste

Udhezime për të bërë brumin:
Sigurohuni që qumështi është me të vërtetë i ngrohtë.Vëmë qumështin në një tas të mesem, shpërndajmë majin në qumësht,shtoni vezën, sheqerin, kripën dhe vajin.Perzijeni te gjitha mirë dhe shtoni miellin.Gatuaj brumin bukur,të qetë dhe elastik ,unë pikërisht e matui sasinë e miellit të nevojshëm.Unë shpresoj se ju nuk do të keni nevoj te shtoni miell më shumë. Por nëse ju doni te shtoni ,shtoni 1/2 filxhan ose më pak.

20131125_083933

lyeni brumin me vetëm pak vaj,dhe e vëni një leckë të lagur mbi të dhe  mbulojeni me një peshqir.Brumin e lejme te mbeshtjellur për 30 minuta./shiko fotot

pite me mish

Ngrohim tiganin,shkrijme gjalpin,mishin e copëtuar ,qepën se bashku me hudhër e copëtuar e shtoni ne tigan.Shtoni kripë,piper te zi dhe cinamon.Perzieni për 4-5 minuta.

pite me mish8

Pritini domaten në kube të vogla dhe  mbajme mënjanë.Ne një tas të mesem,përziejm mishin e ftohur, majdanozin e copëtuar,majdanozin e copëtuar dhe lëng limoni.Perziejme përbërësit mirë dhe i lëmë mënjanë.Furrën e ngrohim paraprakisht në 250 grad.

pite me mish1

Pasi brumë është i gatshem,dhe i dyfishuar i fryre .Merrni nga brumi në sipërfaqeshtojme miell dhe e ndajme në dy pjesë.Në këtë mënyrë ju do të keni dy pjesë të mëdha.

pite me mish12

Bëni topa të rrumbullakëta,të vendosur një mënjanë dhe të punojnë me një tjetër.Duke përdorur një teholluse,rrokullisim brumin ne ovale te hollë,si ne foto.

pite me mish123

Brumin ne forme  ovale e hedhim mbi fletë pjekjeje dhe e sperkatim vetëm me një grimë të vogël e niseshte.Kjo do të parandalojë brumin qe ta thith  lagështin e mbushjes.Përhapim në mënyrë të barabartë gjysmën e mishit në krye të brumit.Vendosim gjysmen e domates  permbi pjesen e mishit dhe gjysma Sasi e vogël e djathë i copëtuar mocarela në krye.

pite me mish4

Paloseni anët e pides,duke krijuar një formë anije.

pite me mish45

E rrahën një vezë me një pirun.Duke përdorur një furçë pastë,i lyejm me furçë anët e Pides me vezë te rrahur. Ngadalë pjesen e vezës se mbetur e hedhim mbi mish në mënyrë të barabartë.pite me mish456

Përmbi  unë u përpoqa te bej një kombinim pak me ndryshe.Kam shtuar kërpudha dhe speca djegës. Veza e dytë është përdorur në brumin e pides se  dytë. E vendosim piden në furrë dhe pjekim për rreth 25 minuta ose derisa të behet ngjyrë kafe.

pite me mish4567

Ju mund ta preni piden si ne foto dhe ta sherbeni.Kënaquni!.Ju bëftë mirë!

20091216-Cooking-1229

 

 

 

 

Posted in Kuzhina
Displaying 2 Comments
Have Your Say

  1. […] admin | 01/03/2018 | Uncategorized | No Comments Pide,i njohur edhe si “Pita” në disa vende,edhe si pica,në mënyrë tipike ka shërbyer si pjesë e kuzhines turke, armene dhe e Mesme-Lindore. Kjo recetë e veçantë është për turqit, që vjen në vende të ndryshme dhe është shërbyer në shumë prej restoranteve të njohura turke në mbarë botën. Unë kam qenë në kërkim për një recetë të mirë të pides. Kërkimi im i recetës ideale i brumit për pide përfundoi sot.Në Turqi,secili regjion ka mënyrën e saj për …p..m..t..klikoni linkun link […]

  2. […] admin | 01/03/2018 | Uncategorized | No Comments Pide,i njohur edhe si “Pita” në disa vende,edhe si pica,në mënyrë tipike ka shërbyer si pjesë e kuzhines turke, armene dhe e Mesme-Lindore. Kjo recetë e veçantë është për turqit, që vjen në vende të ndryshme dhe është shërbyer në shumë prej restoranteve të njohura turke në mbarë botën. Unë kam qenë në kërkim për një recetë të mirë të pides. Kërkimi im i recetës ideale i brumit për pide përfundoi sot.Në Turqi,secili regjion ka  …p..m..t..klikoni linkun link […]

Displaying 2 Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>