Petulla të mbushura

On Tuesday, March 19th, 2013

Pak miell ( Ujë të valë) – 1 lugë gjelle vaj – 4 luge gjelle sheqer – 1 lugë çaji kripë.për mbushjen: domate – 5 lugë  djathë ose gjizë (në rastin tim – djathë eshtë më  mirë, hudhër – 2 thelpinj.Përgatitja.. Pritini domatet në feta. Me pirun, djathin e bejme  pure,apo    gjizën në qoftë se ju shtoni kripë, shtoni  hudhër pluhur, shtoni erëza  te copëtuara dhe beni  perzierjen. Pergaditja e brumit në ujë (ujë të valë), përzejmë me sheqer dhe kripë, shtoni vaj perimesh. Ujin e përziejmë me miell dhe  gatuajmë     brumin mirë.Tëhollojmë brumin në shtresë  te hollë te përmasave të mëdha.Shtojmë në petë  fetat e domateve  dhe jo më pak se 3 cm larg. Domatet i mbushim. Tëhollojmë petën e  dytë të brumit mbulojmë mbi  mbushjen e  parë. Mbulojmë skajet me gishta mire në menyrë që mos të dalin domatet jashtë,i prejmë me një gotë apo qfare të deshironi në formë të petullave dhe i pjekim në furrë.

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>