Përdorni gjetet e borzilokut për dhëmbë të bardhë

On Monday, May 8th, 2017

Dhëmbët e bardhë dhe të shëndetshëm mund t’i krijoni edhe në shtëpi, duke përdorur këtë recetë natyrale shumë efektive.

Gjethet e borzilokut kanë benefite të shumta për zbardhjen e dhëmbëve dhe mbrojtjen e tyre nga dëmtimet e çamçakëzëve, përderisa lëkura e portokallit është e pasur me shumë vitamin C dhe kalcium që ju ndihmojnë të luftoni mikrobet.

Për këtë recetë ju nevojiten:

Gjethe të borzilokut

Lëvore të portokallit

Pastë të dhëmbëve sipas dëshirës

Në një enë vendosini gjethet e borzilokut, në sasi që konsideroni se është e nevojshme, pastaj vendosni edhe lëvoren e portokallit. Shtypni këta përbërës deri sat ë arrini një masë të dëshiruar, pastaj shtoni edhe pak nga pasta juaj e preferuar për dhëmbë.

Lani dhëmbët me këtë masë dhe lëreni të qëndrojë për 10 minuta në gojën tuaj, pastaj shpërlani gojën . Përsëriteni këtë procedurë çdo ditë para se të flini dhe do I shihni rezultatet./indeksonline.net

Tags:
Posted in Fytyra, Make up
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>