Pastrues i fytyrës me ananas

On Wednesday, January 2nd, 2013
 •   Ky solucion i pastrimit shkrin lidhjet që mbajnë qelizat e lëkurës së bashku, duke i lejuar ato që të absorbon lëngun më  lehtë.
  Përgatitja:
  2/3 thela ananas të freskët (temperaturë e dhomës)
  1/4 filxhan vaj ulliri të ftohtë dhe të presuar
  1/4 filxhan majdanoz të grirë dhe të freskët
  E vendos ananasin në aparat për grirje , pastaj shtoni vajin e ullirit, majdanozin dhe grijeni  me kujdes në mënyrë që maska mos të bëhet e lëngshme.
  Aplikoje solucioni në lëkurë dhe të lini atë për 15 minuta.

Tags:
Posted in Fytyra, Make up
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>