Mësoni recetën e Kurorë me karota

On Thursday, April 17th, 2014
  • 500 gr.karota
  • 400 gr.brokoli
  • 200gr.patate
  • arrë muskati
  • 250gr.djathë feta
  • 2 vezë
  • 80gr djathë i dhenëve
  • gjalpë,vaj,kripë dhe piper  zi

Patatet e ziera i presim në copa të imëta dhe i vëmë në një enë të thellë.pastaj,në enë e grijmë djathin,shtojmë djathin feta dhe e grijmë pak arrë muskati.Në enë i thyejmë dy vezët.Në enë i shtojmë brokolit e prerë dhe dy-tri karota të prera në kube të vogla.Përziejmë derisa të fitojmë një masë homogjene.Kallëpin për pjekje në formë kurore e lyejmë me gjalpë.Karrotat i presim në shirita të holla dhe i rendisim në kallëp derisa të mbulojmë kallëpin.Masën nga ena e madhe e vëmë në kallëpin.

Masën nga ena e madhe e vëmë në kallëpin mbi të cilin kemi renditur shirite të holla karote.Me lugë e rrafshojmë masën.Mbi masë,rendisim edhe një shtresë me shirita të holla karote,Me gërshërë resim shiritat e karotave të cilat dalin,mbi sipërfaqen e kallëpit.Kallëpin e vëmë në tavë me ujë.Tavën e vëmë në furrë pjekim 50 minuta në temperaturë 200 gradë.Kallëpin e mbulojmë me pjatë dhe e kthejmë nga prapa.Mesin e kurorës e mbushim me lule brokoli,të cilave ua kemi larguar bishtat,një trangull(katravec)e presim në feta të holla,i palojmë përgjysmë dhe i rendisim në skajet e pjatës për servirje.Rrethin me feta të trangujve e ndërpresim në dy vende në të cilat dekorojmë me nga tri domate,dhe kurora me karrota është e gatshme.

10168887_779068212106041_396873519_n

10269997_779081488771380_135205835_n

 

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>