Maskë me Limon për trupin,flokët dhe fytyrën tuaj

On Thursday, April 3rd, 2014

1. Maskë për flokë.

Kjo maskë do të stimulojë rritjen e flokëve . Përzieni 4 lugë vaj kokosit 2 lugë lëng limoni dhe 1 lugë gjelle me lëng grejpfrut. Lyjeni  flokët dhe pas 10-15 minuta lajeni flokët me ujë të ngrohtë.

2. Për relaksim të këmbëve.

Të gjitha që ju duhet është një tas, hedhim disa gjethe rozmarinë të freskëta,disa feta limoni, 1/2 filxhanit kripë  dhe ujë të ngrohtë. Ju mund të mbani këmbët tuaja për disa minuta në këtë ujë aromatik që të bëhet relaksimi i këmbëve.

3. Për pastrimin e trupit.

Përziejmë 4 përbërës te thjeshtë: vaj ulliri, mjaltë, sheqer pluhur dhe lëng limoni. Çdo herë kur të bëni  dush, ju mund të pastroni trupin tuaj me këtë përzierje.

4. Për problemet me lekurë.

Lëng limoni është një kurë për të gjitha problemet tuaja të lëkurës – puçrra fytyre, plagët, rrudhat, njolla të errëta, etj. Por nëse ju kombinoni lëng limoni me të bardhën e vezës, kjo do t’ju ndihmojë të keni lëkurë më të fortë në fytyrë. Aplikoni përzierjen në fytyrën tuaj, prisni 10-15 minuta dhe lajeni me ujë të vakët.

 

Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>