Krofne te shijshme me Mjalte

On Thursday, November 8th, 2012

Këto krofne janë të mrekullueshme. Janë shumë të shijshme dhe pergatiten shpejt.

Përbërësit: • 400 gram Gjizë pa kripë • 3 vezë • ½ filxhan miell • 2 lugë ushqimi gjalpë i shkrirë • Lëvorja  e gërryer e 1 portokalli • 1/8 lugë ushqimi më kripë • 30 ½ gram çokollatë gjysmë e ëmbel, e copëtuar mirë • vaj perimesh ose të ngrënjës, rreth 3 gota • ¾ filxhan me mjaltë, të ngrohtë Përgatitja:

Në një tas të mesëm, përzihet Gjiza dhe vezët me një pirun. Shto miellin dhe përzieni gjersa të kombinohet masa. Shto gjalpin, lëvoren e portokallit, kripën dhe çokollatë dhe e tundim deri sa të kombinohet tërësisht. Brumi i fituar mund te qendroj ne frigorifer deri ne dy ditë.

Fergimi behet ne fritezë ose ne një tigan ne temperaturë 200 gradë. Mbusheni lugen me brumë dhe me kujdes të shtuar e derdh në vajin e nxehtë. Fergoni ato derisa te marrin ngjyrë të kaftë duke i perzier. Ne nje enë e ngrohim pak mjaltin Vendosni ato ne pjatë dhe e servoni me mjaltë të ngrohtë.

 

Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>