Sallatë e perzier

On Sunday, November 18th, 2012

Për 4 persona:

  • 4 vezë
  •  12 g makarona(Flutra me ngjyra)
  •  12 g makarona (Gnocchi)
  • 12 gram e fasule gatuar
  • 12 g kërpudha në feta nga një kavanoz
  •  3 kastravecë turshi
  • 12 g djathë
  • 30 g majonezë
  •  2 lugë bëhet erëza
  • Kripa, piperi i zi i trashë

   Vezët e lara së bashku me makarona zijeni në ujë të kripur.Pastaj largojm vezët e ziera,i hedhim në ujë të ftohtë,largojm lëvoret … Kullojm makaronat dhe derdhim në ujë të ftohtë dhe i lejm të kullojnë.Pastaj kullojmë fasulin e zier dhe këpurdhat.Kastravecat turshi i ndajmë në feta ne forme unaze.shtojmë djathin e prerë,vezët i prejm ne feta, shtojme majonezin.ujin e kastravecave,kripen dhe piperin e zi i perziejme mirë.Në një pjatë marim disa perime te perziera ,shtojme majonez dhe i perziejm se bashku me te tjerat

Dhe ne fund perziejmë sallatën butesisht dhe zbukurojmë me feta të ziera të vezëve.

 

 

 

 

 

 

Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>