Krem supe me lulelaker

On Monday, May 13th, 2013

Nevojiten;

  1. lulelaker
  2. krem sahne ose shmand
  3. thelpinje hudhre
  4. qep
  5. krem kepurdhe ose kepurdha te njoma ose te ngrira
  6. veget ose kripe

Së pari pastrojme lulelakren ,një  koke lulelakre ose gjysme,mvaresit se per sa persona deshironi te pergaditni,dhe e hedhim ne tigan per zierje ,shtojme qepen e qeruar ,thelpinjet e hudhres,vegete sipas deshires,dhe e lejme te zihen mire.Pasi qe te jene zier i perziejme me mikser deri të formohet krem supe,pastaj shtojme kepurdhat ose kremin e kepurdhave ,(une preferoj kremin e kepurdhave) kremin e kepurdhave duhet qe ta përziejmë  në  një gote me ujë  të  ftohtë dhe e hedhim ne krem supen qe eshte zier,pastaj shtojme nje gote sahne ose shmand dhe i perziejme mire dhe i ziejmë  edhe per pesë  minuta dhe supa eshte e gatshme .Permbi mun te dekoroni me qfare te doni si piper,majdanoz,kepurdha te pjekura etj.

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>