Kone me bajame

On Sunday, March 16th, 2014

Përberësit:

  • 230 g krem djathi
  • 1/2 filxhan salcë kosi
  • Boronica të kuqe  të thata1/4 e filxhanit
  • 1/4 filxhan arra të copëtuara
  • 1/4 filxhan  majdanoz i copëtuar
  • 1/4 lugë piper i zi
  •  pak piper i kuq (optional)
  • bajame te pjekura

Metoda e përgatitjes:

Me mikser në shpejtësi mesatare,përziermë kremin e djathit derisa të jetë i butë. Shtojmë përbërësit e tjerë, por pa bajame. Rrahuim prapë mirë me mikser. Marrim një enë të madhe dhe në qfardo forme e përzierjmë . Mbulojmë me fletë metalike dhe e lëmë atë brenda natës në frigorifer.

Pas heqjes nga frigoriferi,shtojmë bajame pjekura në krye.

bademi

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>