Kek me luleshtrydhe

On Sunday, April 12th, 2020

Përbërësit;
2 gota miell
3/4 filxhan sheqer
1 1/2 lugë çaji pluhur pjekje
1 lugë çaji kripë
1/2 lugë çaji sode buke
1 filxhan luleshtrydhe (copëtuar trashë)
1 vezë (e rrahur)
1/2 filxhan lëng portokalli
1/2 filxhan qumësht
2 lugë gjalpë (të shkrirë)

Për zierjen e krem djathit
4 lug krem djathë (të zbutur)
1/2 filxhan sheqer pluhur
1 lugë gjelle qumësht
1/2 lugë çaji ekstrakt vanilje

strawberry bread
Perzijeni si ne foto miellin sheqerin krypen soden,pluhurin per pjekje
strawberry bread

Hidhni luleshtrydhet me 2 deri në 3 lugë miell, derisa ato të jenë bashkuar mirë. Kjo do të parandalojë që manaferrat të zhyten nëkek dhe t’i ndihmojnë ata të mbajnë formën e tyre më mirë gjatë pjekjes.

strawberry bread

Perziejm së bashku gjalpin e shkrirë, lëngun e portokallit dhe qumështin në një filxhan matës ose në një tas të vogël. Shtojme në vezën e rrahur.

strawberry bread

Perziejme te gjith përbërësit bashk dhe i tundim si ne foto

strawberry bread

Butësisht perziejme edhe luleshtrydhet.

strawberry bread

Hedhni ne enën në tigan të përgatitur. Vendoseni në furrë dhe piqeni për rreth 45 deri në 50 minuta ose derisa një kruese dhëmbësh të dalë e pastër nga qendra.

strawberry bread

Nxirrni kekun nga furra dhe lëreni të ftohet.

strawberry bread

Mblidhni përbërësit për zierjen e djathit krem.

strawberry bread

Ndërsa buka është duke u ftohur, rrihini së bashku përbërësit e kremave të djathit.

strawberry bread

Hedhni kremin mbi kekun e ftohur të luleshtrydhes.

strawberry bread

Ndajeni ne feta dhe shërbeni!

strawberry bread

Ju beft mir

Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>