Copeza Buke me gjalpë hudhër dhe kripë

On Monday, January 12th, 2015

Produkte:

Ujë 330ml
Gjysmë pako maja
1lugë-sheqer
Kripë 1lugë
2gr.gjalp
500gr.-miell
hudhër, gjalpë-vaj dhe , thelp hudhër
vegetë

Gatuajmë brumin ,perziejmë mielin ,majan kripen ,sheqerin dhe gjalpin,bejme brumin dhe e lejme te fryhet ,pastaj ndajme brumin ne kuleq ,si topa.Pastaj i tehollojme pakez,në një tigan të nxehtë ose skarë i pjekim.Marim pak vaj,hudher pluhur ose te grire imet hudhër dhe sasi e vogël me kripë dhe e lyejme permbi.
Ju bëftë mirë !!!

10922512_620401114738366_1054103331970778994_n

Tags:
Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>