Archive for the ‘Kuzhina’ Category

Patatet origjina e tyre dhe kalorit e saj.

On Friday, October 11th, 2013
Patatet të cilat pothuajse çdo ditë përdoren në kuzhinen tonë,kanë një histori të pasur.Gjatë shekujve,patatet kanë qenë të lavdëruara dhe të sulmuara,çmuara dhe nënçmuara.Por patatet kanë përjetuar që të jenë edhe më të mbrojtura me ligj,madje u kanë ngritur përmendore në shenjë falenderimi ,sepse kanë shpëtuar shumë njerëz nga uria.Në një shënim të vitit 1693 ...

Recetë e Bakllaves Lebaneze

On Thursday, October 10th, 2013
300gr. e arra të copëtuara  (bajame, arra, fistikë, ose përdorin një kombinim të tyre) 500gr.petë të gatshme 1 filxhan gjalpë, i shkrirë  1/3 filxhan sheqer  1 lugë çaji kanellë  1/3 lugë çaji karafil Për sherbet: 1 filxhan ujë  1filxhan sheqer 1/2 filxhan mjaltë  2 lugë lëng limoni  1 shkop kanellë  Fistikë të grira imët për garniturë  e ...

Rolladë me Kanellë

On Monday, October 7th, 2013
500 g miell 1 paketë Maja (maja thatë) 1/2 lugë çaji krip 75 g sheqer 75 g gjalpë 250 ml qumësht 40 g Gjalpë i shkrirë, 50 g sheqer 1 paketë sheqer vanilje 1 lugë gjelle kanellë Mielli, maja, kripa, 75 gram sheqer i përziemë të të gjitha bashkë. 75 g gjalpë dhe qumështin e ...

Kroneta të mbushura

On Wednesday, September 25th, 2013
Nevoiten. 1 pako korneta të vogla 250 gr.hurma 250 gr.fiq 250 gr rrush i thatë 250 gr.sheqerka zhele 150 gr.sheqer 150 ml.qumësht 100 gr.qokollatë për gatim Në tigan e vëmë sheqerin.Hedhim në të qumësht sa për të mbuluar sheqerin dhe tiganin e vëmë në zjarr.Sheqerkat zhele,fiqtë dhe hurmat i presim në copa të imëta dhe ...

Vezë të ziera turshi

On Thursday, September 12th, 2013
Vezë turshi, Nevojiten 6-vezë të ziera mire(numri varet nga ju) 1 filxhan lëng  panxhari 1/2 filxhani uthull 1 qepë të vogël 3 thelpinjë hudhër 1 lugë çaji kripë Përgaditja Vezët zihen mirë i qërojmë me kujdes që të mos prishen, i vendosim bukur në një kavanoz të përshtatshëm.Në një tigan të vogël,hedhim lëngun e panxharit, uthullën, kripën, qepët e copëtuara ...

Tortë Luledielli e Artë

On Friday, September 6th, 2013
Pastë pudre (maja) – 500 g  vezë – 2 copë Halva (luledielli) – 250 g Arra – 100g Kajsi të thata – 100 g Çokollatë e zezë – 100 g Gjalpë – 50 g Miell Gruri – 50 g Përgatitja e mbushjes.Coptojmë Imët arrat, halvën, gjalpin, përziejmë mirë. Mblidhim brumin, prejmë nga dy qarqet ne diametër ...

Si te pergaditni ne shtepi Gjem me domate

On Wednesday, July 31st, 2013
6 kg domate 3 kg sheqer ,6 pako sheqer vanilje 200g rrush Lahen domatet dhe hidhen ne mikser i cili ndan farat dhe lëkurën, dhe bluhen ne menyre te zakonshme . Hidh domatet në një tenxhere të madhe dhe të gatuaj deri sa masa të jetë e  lëngshme. Kur lëngu ka avulluar shtoni sheqerin,përzieni dhe të vazhdojë ...

Recetë për berjen e Ajvarit

On Thursday, July 11th, 2013
Recetë për berjen e Ajvarit Nevojiten: 200-220 speca të kuq (rreth 30kg) 250 g uthull 250g sheçer 1 l vaj 6 lugë kripë 2 konzervansa Pergatitja: – Se pari i lani specat, pastroni farat dhe beni pjekjen e tyre. Rrotulloni gjate pjekjes dhe sigurohuni që specat te piqen ne të gjitha anët. – Specat e pjekur i vendosni në një ...

Topa me spinaq

On Monday, June 3rd, 2013
Nevojiten; Nje pako spinaq nga frigoriferi (i ngrirë), e shkrijmë mirë dhe e -thajmë 2 qepë të vogla,te copëtuar shumë imët(I grini ne një procesor ushqimi) ereza sipas deshires 6 vezë,te rrahura 1/2 gjalpë e shkrirë 1/2 djathë lloji djathi qe ju preferoni 2luge te vogla kripë hudhër 1 lugë piper i zi Therrime te thara te bukes 1. Përzierjme ...

Recetë-Perzierje Gjizë me domate dhe djathë dhie të freskët

On Monday, May 13th, 2013
Recetë-Perzierje Gjizë me domate dhe djathë dhie të freskët Domate 200g Gjiza 4-5 qepë pranvere 180g djathë dhie të freskët 3 vezë pule 120g  bizele 2-3 thelpinje hudhër  4-5  gjethe borzilok të freskët 4 luge vaje ulliri 1lugë gjelle miell Pak tabasko Pak kripë dhe piper për erë Ne fillojmë me përgatitjen e përbërësve .Se ...