Archive for the ‘Shendeti’ Category

Si të Largojmë zbokthin nga flokët me trajtime natyrore

On Monday, June 12th, 2017
01-dandruff-natural-treatment-washing-hair Çfare largon zbokthin? Zbokthi mund të jetë rezultat i lekurës së thatë.Për trajtime natyrore, lexoni më tej. Aspirin Aspirina përmban të njëjtin përbërës aktiv (acid salicilik) si shumë shampo të mjekimit të zbokthit. Mbani lekuren në kontroll duke shtypur dy aspirina deri te behet  pluhur i hollë dhe duke e shtuar atë në sasinë normale të shamponit ...

Ja cili është fruti i shëndetit

On Friday, June 2nd, 2017
avokado Avokado konsiderohet si frut i shëndetit, për shkak të përfitimeve të shumta që kemi nga konsumimi i tij. Avokado ngadalëson plakjen, ul kolesterolin dhe i shërben zemrës së shëndetshme. Parandalon alzaimerin, ndihmon shërimin e depresioneve, ka fuqi anti-grip dhe është i shkëlqyer për flokët e thatë. Avokadot janë plot me magnez dhe kalium, të dy ...

Ky është gabimi më i madh që bëni me flokët në dimër

On Wednesday, January 25th, 2017
floku ne dimer Dimri është ajo kohë magjike e vitit kur bora mbulon gjithçka dhe e bën të duket e bukur. Por është edhe koha kur ajri i ftohtë dhe i thatë shkakton një gjendje të keqe në flokë: pa shkëlqim, pa formë dhe me lagështirë. Por nuk është për t’u shqetësuar, sepse gjithçka e ka një zgjedhje. ...

Hudhra ju ndihmon ne kurimin e Puçrrave ne fytyr dhe lekurë

On Thursday, May 19th, 2016
1280x720-V6U Puçrrat janë problemi më i zakonshëm i lëkurës. Më së shumti përballen adoleshentët dhe të rinjtë.Kjo ndodh kur folikulat e flokëve vijnë në kontakt me qelizat e yndyrshme. Kjo ndodh te dy gjint femrore dhe mashkullore, formohen puç ose të ngjashme,zakonisht në fytyrë, qafë, gjoks, supet, mbrapa anë të trupit, etj . Hudhra ju ndihmon ne kurimin e fytyres; Hudhër ...

Si te mbrohemi nga Rriqërat

On Wednesday, June 24th, 2015
Rriqera Rriqrat janë araknide të vogla që janë shumë të përhapura në disa vende në Kosovë. Ato janë ekto-parazite që ushqehen me gjakun e zogjve, zvarranikëve dhe gjitarëve, përfshirë njerëzit. Fatkeqësisht mund t’i bartin sëmundjet te njerëzit si Ethet Hemorragjie, Roki, Anaplasmosa dhe Sëmundja e Etheve. Në Kosovë janë dy llojet më të përhapur të rriqrave: ...

Recetë për Minitortë – Ideale për mengjesin me kafe

On Thursday, June 18th, 2015
mini torta Receta per 6 torta te vogla Perbërësit: 2 filxhana miell 2/3 filxhan pluhur kakao 1/2 lugë qaji sodë buke 1/2 lugë qaji kripë 1/4 filxhan sheqer ngjyrë kafe 1/4 filxhan sirup malase (bën edhe qololatë e shkrirë) 1/2 filxhan jogurt 2 vezë 3/4 filxhan me buter të shkrirë 1 filxhan birrë 1/2 filxhan copa çokolate ...

Këshillat që ju duhen nëse keni flokë të hollë

On Monday, April 27th, 2015
foto Këshillat që ju duhen nëse keni flokë të hollë Flokët e hollë dhe të rrallë janë një problem që kanë shumë vajza. Maskat e ndryshme duket se nuk kanë dhënë efektin e duhur. Janë të shumta këshillat të cilat na vijnë në ndihmë për të bërë një stilim siç duhet për flokët e rrallë dhe ...

Maskë me hudhër kundër ramjes së flokëve

On Monday, March 23rd, 2015
chesnok2 Një nga më të popullarizuarat për humbjen e flokëve është e hudhra.Përveç faktit se hudhra i ruan flokët tuaj,hudhra ka një numër përfitimesh shëndetësore -ul kolesterolin  dhe presionin e gjakut  dhe largon  dhimbjen nga artriti. Pavarësisht nga era jo aq e këndshme,hudhra përfshin një numër të ushqyesve dhe elemente që janë të sigurt për të parandaluar humbjen. ...

Maskë me te bardhë veze për floke te shëndetëshme

On Thursday, March 12th, 2015
egg-White Të Bardhët  e vezes janë shumë të pasura me proteina. Këto mund të përdoren për të dhënë një nxitje ushqyese  rrënjëve të flokut. Këto ditë ndotja e pluhurit gjithashtu ka efektet e saj negative mbi rritjen natyrale të flokëve dhe gjithashtu në shëndetin e një personi. Ka lloje të ndryshme të problemit që mund të jetë ...

Çokollata e zezë fsheh shumë përparësi shëndetësore

On Monday, March 2nd, 2015
Kitchen-Talks-Chocolate-as-an-Aphrodisiac-2 Çokollata e zezë fsheh shumë përparësi shëndetësore. Hulumtimet kanë dëshmuar që çokollata mund të reduktojë rrezikun nga shumë sëmundje të ndryshme, duke përfshirë sëmundjet e zemrës, sulmin në zemër dhe tru. Çokollata rregullon nivelin e kolesterolit, ndërsa një hulumtim ka treguar që është efikase edhe në rregullimin e shtypjes së gjakut. Shkencëtarët kanë dëshmuar që ...

Close
Please support the site
Nëse ju pelqen kjo faqe, na pëlqeni edhe në Facebook. Faleminderit!!!
Social PopUP by SumoMe