Archive for the ‘Thonjët’ Category

Dizajne Thonjesh per te gjitha sezonat

On Thursday, May 21st, 2015
thonj6 Kur bëhet fjalë për të dizenjuar thonjët tuaj në një dizajn përfekt mundësitë për të zgjedhur dhe eksperimentuar janë të pafundme. Disa nga këto dizajne  janë perfekte , janë të përshtatshme për te  gjitha  sezonat.Keto modele dhe ngjyra   janë të mjaft të bukura, prandaj  nësë dëshironi tëkeni thonje sa më e veçantë me pamjen  dhe stilin ...

Sa është i dëmshem fërkimi i syve me thonjë.

On Sunday, May 17th, 2015
thonjet Produktet që përdoren për rregullimin e thonjve përmbajnë përbërje kimike (kripëra, kamfur dhe formaldehid), të cilat mund të shkaktojnë alergji dhe reagime të forta jo vetëm tek thonjtë. Dermatiti i qepallave që mund të shfaqet tek një grua që i fërkoi sytë me thonj të lyer, është më i përhapuri. Kjo ndodh sepse lëkura delikate ...

Ngjyra magnetike të thonjëve

On Sunday, February 24th, 2013
557076_10150983630484398_311072581_n Këto janë  disa foto të dizajneve të thonjve . Dashuria për thonjet që të duken bukur ,na shtyn që të përdorim llakun e thonjve magnetikë që do të jetë shoku më i mirë. Thjesht merreni furçën dhe lyeni një shtresë bazë, dhe kur ju aplikoni shtresën tuaj të dytë, mbajeni magnetin (që është vendosur në ...

Modele te thonjëve

On Friday, February 1st, 2013
manikyr Modele te thonjëve ,foto të ndryshme që të krijojnë ide se si ti rregullojmë thonjët me ngjyra të ndryshme.         ...

Dietë për thonjë të shëndetshëm dhe të fortë

On Friday, January 25th, 2013
healthy-nails-2 Shpesh herë i bejme pyetje vetes  “Pse janë thonjtë e mi të hollë dhe të brishtë?” Dhe ju shpesh dëgjoni përgjigjen e plotë: “. Kushtoj vëmendje të ushqyerit” Le të hedhim një vështrim nga afër të një diete të ekuilibruar për thonjë të shëndetshmëm.Femrat shpesh harrojnë për dy komponentë po aq të rëndësishëm të bukurisë – flokët ...

Close
Please support the site
Nëse ju pelqen kjo faqe, na pëlqeni edhe në Facebook. Faleminderit!!!
Social PopUP by SumoMe