Archive for the ‘Make up’ Category

Ngjyra e kuqe për pamjen tuaj më të mirë

On Friday, November 16th, 2012
Aplikoni ngjyren tuaj të preferuar mbi buzët e lagura. Sipërfaqja duhet të jetë gjithmonë plotësisht e  thatë.Blej një ngjyrë të kuqe . E kuqja  është një mik i juaj më i mirë ,është shumë e përshtatshme për  pamjen  tuaj, çehren  tuaj … dhe madje edhe dhëmbët tuaj! ...

Ngjyrat vjeshtore per dukjen tuaj.”

On Thursday, November 15th, 2012
Edhe pse vjeshta tingëllon si e zymtë, kjo nuk do të thotë se edhe makijazhi juaj gjatë vjeshtës doemos duhet të jetë me të njëjtin ton E kaltra e errët, e gjelbra, e kuqja e errët dhe ajo rozë, janë ngjyrat trendi me të cilat duhet ta ngjyrosni dukjen tuaj këtë sezon. Jini kreative dhe ...

Këshilla per Aknet

On Thursday, November 15th, 2012
Cfare jane Aknet (puçrrat)? Aknet janë sëmundje e mirrëfilltë e lëkurës dhe si e tillë duhet kuruar. Në estetikë ky fenomen quhet “lulëzim”. Trajtat e akneve ndryshojnë dhe variojnë nga karakteristikat dhe përmasat. Ato mund të shfaqen në moshën puberale, por nuk janë të pakta rastet e shfaqjes së tyre edhe në moshat adulte, herë-herë ...

Nëse dëshironi që flokët tuaj te jenë me shkëlqim …

On Wednesday, November 14th, 2012
Nëse dëshironi te keni  flokët me shkëlqim,perzieni 1 vezë, 1 lugë çaji lëng limoni,  1 lugë çaji me vaj ulliri, dhe një 1/2 filxhan me ujë të ftohtë. Le të ulen në flokët tuaj për disa minuta dhe shpërlajeni.Flokët tuaj do te jenë të shkëlqyer. ...

Për qerpikë sa më të dendur dhe të gjatë

On Tuesday, November 13th, 2012
Edhe pse ka zgjedhje të shumta të prodhimeve për kurimin e qerpikëve, nuk duhet të harrojmë “mjeshtëritë” e mira e të vjetra. Vaji i ullirit. Lyeni me vaj ulliri qerpikët nga rrënja deri në majë, lërini të veprojë vaji pesë minuta. Pastaj lani me ujë të vakët. Këtë veprim bëjeni një muaj dhe do të ...

Mate dhe fytyra juaj per stinet vjesht ,dimer nuk eshte me shkelqim.

On Thursday, November 8th, 2012
Shiko matte. Matte është më e perdorura e fundvitit make-upne  prirje. Matte është kur fytyra juaj nuk është me shkëlqim. Grimi juaj nuk do të duket i  freskët. Ashtu si prirje e nxehtë e 50-së, Matte e  buzët flakë të kuqe buzët e kuqe (hot) me thonj që përputhen janë krejtësisht brenda .  Shumë prej nesh mund ...

Pastrojeni fytyren me Johnsons

On Thursday, November 8th, 2012
Keto te dyja uji dhe palomat po  përdoren  kohët e fundit, janë të Përditëshme  esenciale Johnson fshin fytyrën Pastron dhe e ben  lëkurën  të pastër ...

Ngjyra e buzeve e murmurt e cila do te ju beje te dukeni bukur

On Thursday, November 8th, 2012
Zonja keni menduar ndonjëherë për veten tuaj qe te dukeni bukur . E pra këtu është nje lajm i mire, duke shkuar përpara këtë vjeshtë ju vërtetë mund  të dukeni me  buzët e juaja per mrekulli . Pse? Stili dhe ngjyra kan shum rendesi .. ngjyra  e Murmurt  nis të lulëzojë ne  rrugë me stilin e nje ylli ...

Dizajne Ditore:Ngjyra Mati dhe metalike

On Wednesday, November 7th, 2012
Vjeshta 2012 na ben ti ndryshojme duart tona tona. Deri tani  me xixa, ngjyra me shkelqim dhe vezelluese por tani  eshte ne tendence manikyri mat!(i pa shkelqyer)jo vezullues . Tani do te shohim se cilet manikyre do te jene me fashion kete sezon. Kete vjeshte do te jen ne  mode thonjte mat! Thonjte qe ne nje kohe ...

OPI Llak i thonjëve Spring 2012 Collection Makeup

On Wednesday, November 7th, 2012
make up llak OPI është një markë e famshme që ka ofruar gjithmonë një nga  krijimet e habitshme të reja, të tilla si Llak i thonjëve për kozmetikë 2012  pranverë, i cili përbëhet nga 12 tone mahnitëse të reja për të përmirësuar stilin e shpejtë dhe efektive.Holanda u bë një burim i frymëzuar Suzi Weiss-Fischmann, OPI Ekzekutiv VP ...