Archive for the ‘Make up’ Category

Ngjyra e kuqe e buzëve më e preferuara te femrat

On Monday, November 26th, 2012
Gjëja më e mirë për të gjitha gratë pavarësisht nga mimika e fytyrës  është ngjyra e kuqe e buzëve e cila bën që ju të dukeni bukur. Kjo është në lidhje me zgjedhjen e duhur dhe ju  ka hije me çfarëdo veshje që ju te visheni. Nuk është çudi pse të gjitha yjet zgjedhin atë.       ...

Koleksioni i ri Hello Kitty

On Saturday, November 17th, 2012
Këtë sezon të ftohtë, Cutest dhe personazhi më i famshëm i familjes së maces se eger    ofron tifozët e saj të parë në-trend dhe gjithnjë të bukur duke përuruar një bashkëpunim të ri me Sephora. Hello Kitty frymëzon fashionisers  për të marrë të gatshme për sezonin e pushimeve të ardhshme . Duke shfaqur nuanca vetëm ...

Për sezonin e ri të ftohtë,ju sugjerojmë zgjedhjen e duhur.

On Saturday, November 17th, 2012
 Ju mund të rigjallëroni  bukurinë tuaj natyrore duke marrë disa produkte të reja kozmetikë që ndjekin tendencat e fundit.Ne ju propozojmë një  koleksion të këndshëm për ju për të rritur bukurinë tuaj. Për sezonin e ri të ftohtë,ju  sugjerojmë  zgjedhjen me  hije  te  kuq buzësh dhe që përputhen me ngjyren e  llakit të thonjve, ngjyra përkatëse, ju mund të ...

Maske mollë me mjalte

On Friday, November 16th, 2012
 Provoni kete maske me molle dhe mjalte dhe do te mbeteni te kenaqura. 1/2 molle, ndajeni ne copa te vogla, 1 luge gjelle mjalte Perzieji ne mixer. Aplikoje ne fytyre duke evituar pjesen e syve, mbajeni 10 min dhe shpelajeni fytyren me uje te vaket. Pasi ta thani mire, aplikoni kremin ose vajin qe perdorni ...

Kujdesi, bukuri në shtëpi: Përdorni përmbajtjen e frigoriferit tuaj!

On Friday, November 16th, 2012
Beni trajtim bukurie ne shtëpine tuaj dhe do të kurseni të holla. Dhe këto qe do ti mesoni jane mjaft te lehta ,qe nuk do te ju kushtoje pothuajse asgje ! 1) Mjalti “jap energji” në lëkurë , thjesht aplikoni një përzierje me mjaltë të lëngshëm dhe lëng limoni në fytyrën tuaj për disa minuta, pastajpastrojeni me ujë ...

Ngjyra e kuqe për pamjen tuaj më të mirë

On Friday, November 16th, 2012
Aplikoni ngjyren tuaj të preferuar mbi buzët e lagura. Sipërfaqja duhet të jetë gjithmonë plotësisht e  thatë.Blej një ngjyrë të kuqe . E kuqja  është një mik i juaj më i mirë ,është shumë e përshtatshme për  pamjen  tuaj, çehren  tuaj … dhe madje edhe dhëmbët tuaj! ...

Ngjyrat vjeshtore per dukjen tuaj.”

On Thursday, November 15th, 2012
Edhe pse vjeshta tingëllon si e zymtë, kjo nuk do të thotë se edhe makijazhi juaj gjatë vjeshtës doemos duhet të jetë me të njëjtin ton E kaltra e errët, e gjelbra, e kuqja e errët dhe ajo rozë, janë ngjyrat trendi me të cilat duhet ta ngjyrosni dukjen tuaj këtë sezon. Jini kreative dhe ...

Këshilla per Aknet

On Thursday, November 15th, 2012
Cfare jane Aknet (puçrrat)? Aknet janë sëmundje e mirrëfilltë e lëkurës dhe si e tillë duhet kuruar. Në estetikë ky fenomen quhet “lulëzim”. Trajtat e akneve ndryshojnë dhe variojnë nga karakteristikat dhe përmasat. Ato mund të shfaqen në moshën puberale, por nuk janë të pakta rastet e shfaqjes së tyre edhe në moshat adulte, herë-herë ...

Nëse dëshironi që flokët tuaj te jenë me shkëlqim …

On Wednesday, November 14th, 2012
Nëse dëshironi te keni  flokët me shkëlqim,perzieni 1 vezë, 1 lugë çaji lëng limoni,  1 lugë çaji me vaj ulliri, dhe një 1/2 filxhan me ujë të ftohtë. Le të ulen në flokët tuaj për disa minuta dhe shpërlajeni.Flokët tuaj do te jenë të shkëlqyer. ...