Archive for the ‘Make up’ Category

Bukuria e firmës Paul dhe Joe na bën të themi Mjau!

On Thursday, December 27th, 2012
Nëse dëshironi make-up të markës Paul dhe Joe.Paketimi i tyre gjithmonë është extra i shkëlqyer.Këtë vit firma Paul dhe Joe vendosën për të marrë dashurinë e tyre plotësisht për macet me këtë koleksion shumë interesant Mjau. ...

Intensive, ngjyra të gjalla dhe të ndritshme

On Tuesday, December 11th, 2012
Intensive, ngjyra të gjalla dhe të ndritshme. Të kuqtë e buzëve të frymëzojnë nga ngjyrat dhe shkelqimi i tyre, e zbulojnë të gjithë bukurinë  femërore triumfuese dhe rrezatuese! ditë pas dite,te kuqët e buzëve te  jashtëzakonshem ofron ne  buzë shkëlqimin ekstrem dhe freskinë e plotë, të qetë dhe definitivisht të përkryer.Këto ngjyra do të jenë të përkryera për ...

Nje mundesi e mirë për një maskë fytyre në shtëpinë tuaj

On Tuesday, December 11th, 2012
Si duhet bërë një maskë për fytyrë me karrota.Karotat janë antiseptik dhe, kur përfshihen në një recetë shtëpie, maska e fytyrës, do të ndihmojë në rinovimin e lëkurës tuaj.Duke e bërë vetë një maskë në shtëpi për fytyrën tuaj  është që ju lehtë mund të beni nje përzierje me përbërësit e karrotave, gjithashtu për të përshtatur për nevojat ...

Manikyr japonez

On Saturday, December 8th, 2012
Procedura e re, e njohur si manikyr japonez ka për qëllim qe thonjtë të jenë të kujdesit të plotë. Manikyri japonez është një sistem i ri i kujdesit të thonjve natyror.Dallimi themelor nga teknikat tjera është vetëm përdorimi i materialeve natyrore dhe produktet. Për shkak të diagnozës paraprake, qasja individuale për të zgjidhur problemet e duarve dhe ...

Limoni i gjelbërt dhe kaloritë e tij.

On Saturday, December 8th, 2012
Ky frut i gjelbër me lëvore të gjelbër dhe tul të ndritshem të gjelbër, shpesh barazohet me limon.Por limonit (Limon i gjelber) i takon llojit tjetër të agrumeve! 100 gram e limonit përmban rreth 30 kalori karbohidrate, 11 g sheqer, 1.7 g, 0,2 g yndyrë, 0.7 gram proteina dhe 29 mg të vitaminës C. “Limon Super”, ...

Maskë fytyre me avokado dhe mjaltë.

On Saturday, December 8th, 2012
Nëse keni lëkurë të thatë ju mund të bëni një maskë të pasur hidratues nga avokado dhe mjalti. Përzihen dy lugë avokado me dy lugë mjaltë dhe një e verdhë veze. Përzijeni mirë, mbuloni  fytyrën me një shtresë e hollë me këtë përzierje dhe duhet lënë atë për 15-20 minuta.Pastaj lajeni  fytyrën tuaj me ujë ...

Qanta ,Këpucë dhe llaku me kristale të vogla për sezonin e dimrit

On Friday, December 7th, 2012
Shiqoni këto modele te reja nga  Pupa! Për këtë sezon të dimrit, shikoni artin e Llakut me kristale të vogla,manikyri  mbetet në mendje me një efekt 3D. Dhe përsëri thonjtë të shndërrohen në një pajisje që ju nuk mund të bëni pa e kompletuar dukjen tuaj. Janë të përkryera  dhe përshtaten me veshjet tona dhe janë të ...

Modele thonjësh

On Monday, December 3rd, 2012
Ju ftojmë te shikoni disa modele dhe te krijoni dizajne magjepëse për thonjët tuaj.Preferencat tuaja mund ti bëni me zgjedhjen e dizajnit,mjafton qe të keni  kohë dhe deshire për tu kujdesur për thonjët tuaj dhe to të keni një rezultat fantastik. ...

Tendencat e reja të modës

On Monday, December 3rd, 2012
Ngjyrat e ëmbla të buzve Te firmes Dior janë  fokusuar në sjelljen më të mahnitshme formulat me  ngjyrë të buzëve në skenën e bukuris.Shkëlqejnë lartë, tonet karamele që do të ju  japin buzëve  tua një shkëlqimin. ...

Mënyra se si ti mbajmë thonjtë e shëndoshë

On Monday, December 3rd, 2012
Kremi hidratues nuk i le thonjtë që të qahen.Pas dushit apo larjes së duarve, thonjtë dhe lekuren duhet ti lyeni me krem hidratues,në mënyre qe ta parandaloni humbjen e lëngjeve dhe thyerjen e thonjeve.Llaku i thonjëve pëngon thyerjen dhe qerimin e thonjeve,dhe ruan lageshtine e tyre.Mos perdorni aceton më shumë se një herë në javë.Gjithashtu ...