Archive for the ‘Make up’ Category

Pastrues i fytyrës me ananas

On Wednesday, January 2nd, 2013
  Ky solucion i pastrimit shkrin lidhjet që mbajnë qelizat e lëkurës së bashku, duke i lejuar ato që të absorbon lëngun më  lehtë. Përgatitja: 2/3 thela ananas të freskët (temperaturë e dhomës) 1/4 filxhan vaj ulliri të ftohtë dhe të presuar 1/4 filxhan majdanoz të grirë dhe të freskët E vendos ananasin në aparat për grirje , ...

Make up,makijazh

On Wednesday, January 2nd, 2013
Për një vështrim bukurie që absolutisht nuk do të shkojë pa u vënë re:Sytë janë pjesa kryesore dhe e bukur e fytyrës sonë. Nëse ju doni të shtoni bukurinë e syve, atëherë duhet të përdorni hije dhe llainer në sy. Hijet e syve japin thellësinë dhe dimensionin për syrin.Mënyra më e mirë dhe e duhur për përdorimin e hijeve ...

Modele të thonjëve

On Wednesday, January 2nd, 2013
Modele te thonjëve mjaft interesante me ngjyra,gurë dhe dizajne të ndryshme që do të ju pëlqejnë.   ...

Bukuria e firmës Paul dhe Joe na bën të themi Mjau!

On Thursday, December 27th, 2012
Nëse dëshironi make-up të markës Paul dhe Joe.Paketimi i tyre gjithmonë është extra i shkëlqyer.Këtë vit firma Paul dhe Joe vendosën për të marrë dashurinë e tyre plotësisht për macet me këtë koleksion shumë interesant Mjau. ...

Intensive, ngjyra të gjalla dhe të ndritshme

On Tuesday, December 11th, 2012
Intensive, ngjyra të gjalla dhe të ndritshme. Të kuqtë e buzëve të frymëzojnë nga ngjyrat dhe shkelqimi i tyre, e zbulojnë të gjithë bukurinë  femërore triumfuese dhe rrezatuese! ditë pas dite,te kuqët e buzëve te  jashtëzakonshem ofron ne  buzë shkëlqimin ekstrem dhe freskinë e plotë, të qetë dhe definitivisht të përkryer.Këto ngjyra do të jenë të përkryera për ...

Nje mundesi e mirë për një maskë fytyre në shtëpinë tuaj

On Tuesday, December 11th, 2012
Si duhet bërë një maskë për fytyrë me karrota.Karotat janë antiseptik dhe, kur përfshihen në një recetë shtëpie, maska e fytyrës, do të ndihmojë në rinovimin e lëkurës tuaj.Duke e bërë vetë një maskë në shtëpi për fytyrën tuaj  është që ju lehtë mund të beni nje përzierje me përbërësit e karrotave, gjithashtu për të përshtatur për nevojat ...

Manikyr japonez

On Saturday, December 8th, 2012
Procedura e re, e njohur si manikyr japonez ka për qëllim qe thonjtë të jenë të kujdesit të plotë. Manikyri japonez është një sistem i ri i kujdesit të thonjve natyror.Dallimi themelor nga teknikat tjera është vetëm përdorimi i materialeve natyrore dhe produktet. Për shkak të diagnozës paraprake, qasja individuale për të zgjidhur problemet e duarve dhe ...

Limoni i gjelbërt dhe kaloritë e tij.

On Saturday, December 8th, 2012
Ky frut i gjelbër me lëvore të gjelbër dhe tul të ndritshem të gjelbër, shpesh barazohet me limon.Por limonit (Limon i gjelber) i takon llojit tjetër të agrumeve! 100 gram e limonit përmban rreth 30 kalori karbohidrate, 11 g sheqer, 1.7 g, 0,2 g yndyrë, 0.7 gram proteina dhe 29 mg të vitaminës C. “Limon Super”, ...

Maskë fytyre me avokado dhe mjaltë.

On Saturday, December 8th, 2012
Nëse keni lëkurë të thatë ju mund të bëni një maskë të pasur hidratues nga avokado dhe mjalti. Përzihen dy lugë avokado me dy lugë mjaltë dhe një e verdhë veze. Përzijeni mirë, mbuloni  fytyrën me një shtresë e hollë me këtë përzierje dhe duhet lënë atë për 15-20 minuta.Pastaj lajeni  fytyrën tuaj me ujë ...