Archive for the ‘Make up’ Category

Merrni vitamina nga sallatat nëse dëshironi që flokët tuaja të jenë të shëndosha

On Wednesday, April 10th, 2013
Vitaminat pa dyshim  janë të domosdoshme për rritjen dhe zhvillimin e flokëve tuaj. Ju mund të merrni sasi të mjaftueshme të vitaminave përmes sallatave veçanërisht nga perimet e freskëta, farat, vezët dhe djathit. Këta përbërës të sigurojne nje sasi të mjaftueshme të vitaminave për flokë, proteina, minerale dhe antioksidantë. Sallata të hahet në ushqime ditore është një qasje e ...

Parfumi është ëndrra e secilit.

On Friday, April 5th, 2013
Parfumi Versace është ëndrra e secilit. Parfumi është një gjë shumë e rëndësishme për njerëzit në jetën e tyre të përditshme. Ka shumë lloje të parfumeve që ne mund të perdorim. Dhe ka shumë variante te markave te ndryshme. Një prej markave më të njohura është parfumi Versace. Ky është shumë i njohur në mbarë botën. Shumë ...

Vitaminat të shëndetshme për të nxitur rritjen e flokëve

On Thursday, April 4th, 2013
Pothuajse çdo grua dëshiron të ketë flokë te gjata dhe me shkëlqim dhe të shëndetshme gjithashtu. Për të ruajtur dhe nxitur rritjen e flokëve, rëndësia e vitaminave nuk ben të shpërfillet. Konsumimi i një sasie të mjaftueshme të vitaminave  ushqyesve të shëndetshme është e domosdoshme për të mbajtur flokë të shëndetshme. Për të marrë informacione të ...


Si te perdorim brushat për grimin tuaj

On Thursday, March 14th, 2013
Në fakt, ka shumë lloje të brushave për grim që ju mund të zgjidhni nga tregu dhe industria kozmetike.  megjithatë, mund të ju  duhen disa furça, furça bazë që fsheh, furçë pluhuri, brushat rimel, për skuqje te faqeve,dhe një furçë cik. Nëse kjo është hera e parë për të investuar në brusha të grimit, më mirë të ...

Make up Indian

On Monday, February 25th, 2013
Vajza indiane ka qenë gjithmonë e njohur për magjitë e saj unike dhe përbërjes shumë elegante që është progresive në rritje nga sekretet e saj në mes të globit të bukurisë. Në krahasim me shumicën e make-up stileve të njohura këto ditë, kozmetika indiane është njohur nga linjat e saj të mprehta dhe ngjyrave paqësore që ...

Ngjyra magnetike të thonjëve

On Sunday, February 24th, 2013
Këto janë  disa foto të dizajneve të thonjve . Dashuria për thonjet që të duken bukur ,na shtyn që të përdorim llakun e thonjve magnetikë që do të jetë shoku më i mirë. Thjesht merreni furçën dhe lyeni një shtresë bazë, dhe kur ju aplikoni shtresën tuaj të dytë, mbajeni magnetin (që është vendosur në ...


Modele te thonjëve

On Friday, February 1st, 2013
Modele te thonjëve ,foto të ndryshme që të krijojnë ide se si ti rregullojmë thonjët me ngjyra të ndryshme.         ...

Dietë për thonjë të shëndetshëm dhe të fortë

On Friday, January 25th, 2013
Shpesh herë i bejme pyetje vetes  “Pse janë thonjtë e mi të hollë dhe të brishtë?” Dhe ju shpesh dëgjoni përgjigjen e plotë: “. Kushtoj vëmendje të ushqyerit” Le të hedhim një vështrim nga afër të një diete të ekuilibruar për thonjë të shëndetshmëm.Femrat shpesh harrojnë për dy komponentë po aq të rëndësishëm të bukurisë – flokët ...